"Grāmatu stāsti" sāk "Latvijas Literatūras gada balvas 2022" nominantu iepazīšanu, un pirmajā pārraidē pievēršamies kategorijai "Tulkojumi", kā arī tiekamies ar Mūža balvas ieguvēju Dainu Avotiņu.

Kategorija "Tulkojumi"

Arkādijs Dragomoščenko. "Elēģijas". Atdzejojis Arvis Viguls.  

Arkādijs Dragomoščenko (1946–2012) ir viens no nozīmīgākajiem un ietekmīgākajiem krievu 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta sākuma dzejniekiem, kurš ievērību guvis ar to, ka dzejā un savdabīgā prozā savienojis krievu padomju neoficiālo intelektuālo tradīciju un Rietumu, jo īpaši amerikāņu, laikmetīgās literatūras strāvojumus. .

Oušens Vongs. "Uz zemes īsu brīdi brīnišķi". Tulkojusi Ieva Lešinska-Geibere

Šis romāns ir dēla vēstule mātei, kura to nevar izlasīt. Stāstniekam, ko ģimenē dēvē par Suņuku, tuvojas trīsdesmit, un šajā vēstulē viņš runā par ģimenes vēsturi, kas sākusies jau krietnu laiku pirms viņa piedzimšanas. 

Česlavs Milošs. "Dāvana". Atdzejojusi Ingmāra Balode

Poļu dzejnieka, esejista un atdzejotāja, Nobela prēmijas laureāta Česlava Miloša (1911–2004) atdzejas krājums "Dāvana".

Jakuba Katalpa. "Vācieši". Tulkojis Jānis Krastiņš

Romāns sākas kā sava veida noslēpumains detektīvstāsts: pēkšņa ģimenes tēva nāve bērnus no Amerikas, Lielbritānijas, Čehijas (Austrālijā mītošais brālis atrodas slimnīcā) sapulcina dzimtenē. Grāmatas ievada intriga par mirušo vīrieti lasītāju nodarbinās līdz pat grāmatas beigām – kāpēc viņa īstā māte reiz viņu pameta, atstājot audžu vecākiem?

Roberts Valzers. "Laupītājs" Tulkojis Dens Dimiņš

Laupītājs (Der Räuber, 1925) ir vēlīns un izteiksmes līdzekļu ziņā visradikālākais Valzera romāns – tāda bezmērķīgas esības fragmentu plūsma, kuru ne velti salīdzina ar kaleidoskopu. Nejauši un šķietami nevainīgi nāk gaismā apslēptais, uz robežas esošais, turklāt Valzera novērojumu trāpīgums un smalkais humors nebeidz vien sajūsmināt lasītājus arī mūsu dienās.

"Grāmatu stāstos" - saruna ar Zandu Gūtmani, Ingmāru Balodi, Denu Dimiņu, kā arī Dainu Avotiņu.