Mariana Lekija “Ko var redzēt no šejienes”

Mariana Lekija (1973) tiek dēvēta par vienu no spēcīgākajām balsīm mūsdienu vācu literatūrā, viņai raksturīgs dziļš un precīzs dzīves vērojums, laba humora izjūta, lakoniska, klusināta izteiksme. Viņa dzimusi Ķelnē, mācījusies par grāmattirgotāju un pēc tam studējusi kultūras žurnālistiku. Literatūrā Mariana Lekija debitēja 2001.gadā ar stāstu krājumu Liebesperlen, kam sekoja trīs romāni. Romāns “Ko var redzēt no šejienes” iznāca 2017. gadā un uzreiz iekaroja lasītāju sirdis, tas nedēļām ilgi atradās Spiegel pirktāko grāmatu saraksta augšgalā, šobrīd tulkots jau 14 valodās, un pēc tā motīviem tiek uzņemta pilnmetrāžas filma. Šis ir stāsts par dzīvi, nāvi un mīlestību kādā mazā Vestervaldes ciemā, par grāmatas dažādajiem varoņiem un visiem, visiem mums. Raidījumā - saruna ar tulkotāju Ingu Karlsbergu

Ēriks Vilsons “Me&Mo”


Aktieris un dramaturgs Ēriks Vilsons beidzis Konservatorijas aktiermākslas nodaļu un ieguvis maģistra grādu Liepājas Universitātes rakstniecības studijās. Liepājnieks, kurš rakstījis lugas, dziesmu vārdus, dzejoļus, stāstus un tagad mums piedāvā savu pirmo romānu “Me&Mo”, kurā ieraugām Liepāju un pilsētas teātri pagājušā gadsimta 90.gados un vēlāk.

Agnese Vanaga “Pagalma enciklopēdija jeb Kas tad tas?”

Šis ir stāsts par pilsētnieka satikšanos ar dabu. Par britu zilpelēko kaķi, kura saimnieki izlemj pārcelties no pilsētas dzīvokļa uz lauku māju. Pavisam parastajā pagalmā ir tik daudz neparastā. Grāmatas stāsti par 16 pagalma varoņiem ir kā nelieli soļi tuvāk dabai, no kuras mēs ar katru paaudzi nedaudz vairāk atsvešināmies. Autorei izdevies interesantus, maz zināmus faktus ietērpt dzirkstošos, asprātīgos dialogos un vārdu spēlēs, kas pārsteigs ne tikai bērnus, bet arī priekšā lasošos pieaugušos.