Arno Jundze. "Šušnirks un pazemes bubuļi"

Izdota Arno Jundzes grāmata "Šušnirks un pazemes bubuļi", kas ir saistošs un asprātīgs stāsts. Tā ir gan jaunākā skolas vecuma bērniem domāta grāmata, kurā rakstnieks turpina apdzīvot grāmatās "Ķiparu Ļerpatu Šnirks" un "Ķiparu Ļerpatu Čieps" radīto košo, neparastiem personāžiem un aizraujošiem notikumiem bagāto pasauli – Ķiparzemi, gan liek savu jaunību atcerēties visiem lasītājiem. Raidījumā tad arī tiekamies ar pašu autoru - rastnieku Arno Jundzi.

Tāmnieku dialekta vārdnīca

Jaunākais no Ventspils muzeja izdevumiem ir tāmnieku dialekta vārdnīca bildēs. "Īs ventiņ gramatik un tāmnik vārdnic jeb bliņķs ventiņmēlē" ir saistošā formā rakstīta, bet tādēļ ne mazāk zinātniski pamatota ventiņu valodas”rokasgrāmata jebkuram interesentam, ļaujot iepazīties ar šī latviešu valodas dzirkstošā dialekta daudzveidīgajām izpausmēm. Vārdnīcas autors ir filologs Uldis Grīnbergs. Grāmata ir bagātīgi ilustrēta ar 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma fotoattēliem un mācību grāmatu ilustrācijām no Ventspils muzeja krājuma. Vārdnīca izdota Ventspils muzeja populārās vēstures sērijā, kurā jau ir izdevumi "Ventspils senāk un tagad" (2014) un Mirdzas Tālbergas unikālā kolekcija" (2016). Par jaunāko izdevumu tuvāk stāsta Ieva Rupenheite.

Vīvi Luika. "Ēnu teātris"

Visbeidzot, vērsim vaļā arī igauņu rakstnieces Vīvi Luikas romānu "Ēnu teātris", par kuru rakstniece 2011. gadā saņēmusi Igaunijas Republikas kultūras balvu, kā arī balvu par labāko ceļojumu literatūras darbu. Tomēr grāmata ir daudz vairāk nekā tikai ceļojumu apraksts, atmiņas vai cita parasta žanra darbs. Romānu no igauņu valodas tulkojusi un priekšvārdu sarakstījusi Rūta Karma, grāmatas dizaina autors - Zigmunds Lapsa.