Klajā nākusi Arno Jundzes grāmata "Šušnirks un pazemes bubuļi" - saistošs un asprātīgs stāsts, kas adresēts jaunākā skolas vecuma bērniem, taču bērnību un jaunības gadus liek atcerēties arī pieaugušajiem lasītājiem. Savā jaunākajā darbā rakstnieks turpina apdzīvot grāmatās "Ķiparu Ļerpatu Šnirks" un "Ķiparu Ļerpatu Čieps" radīto košo, neparastiem personāžiem un aizraujošiem notikumiem bagāto pasauli – Ķiparzemi...

Vaicāts, kas īsti ir Šušnirks, Jundze nopietni stāsta:

"Šušnirks ir ļoti dižciltīgs radījums – domāju, Anglijas karaliene salīdzinājumā ar viņu nobāl. Viņš ir ļoti slinks. Bet, kā jau visi slinki radījumi, viņš ir ļoti rosīgs un radošs tieši tāpēc, ka viņam patīk slinkot.

Visās situācijās viņš vienmēr atrod risinājumu, jo dižciltība viņam pasaka priekšā, kā konkrētajā situācijā jārīkojas. Tā viņš arī dzīvo. Kā jau dižciltīgai personai pienākas, viņam ir arī sava mājkalpotāja. Viņa gan ir robotene un visu laiku nezin kāpēc šņāc uz šo dižciltīgo būtni, viņai acīmredzot nepatīk tas, ka viņš ir tik ļoti nekārtīgs, bet nu – tā kā robotam cilvēks jāklausa, Šušnirks tomēr ir īstais saimnieks mājā..."

Rakstnieks smejas, ka Šušnirka vēsture esot ļoti sarežģīta:

"Es ar šito bandu dzīvoju kopā jau ļoti sen – skaidrs, ka viņus zinu un pazīstu! Šušnirks ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa, jo vienmēr, kad paliek bēdīgi, var paprasīt viņam padomu.

Viņam ir vēl viena laba īpašība, kas piemīt tikai izcilām personām – viņam patīk sarunāties ar gudriem cilvēkiem un gudriem radījumiem, tāpēc viņš bieži runā pats ar sevi. Tas ir ļoti ērti! Un vēl Šušnirks ir slavens ar to, ka viņš zina visu. Ja viņš kaut ko nezina, tad arī nevienam normālam tipam tas arī nav jāzina. Tomēr ar visu kompāniju, kas vazājas pa grāmatas lapaspusēm, es saku, ka man nav bērnu grāmatu – tā ir pieaugušo pasaule, kas ļoti lielā nopietnībā arī saimnieko.

Tas, ka viņi ir pustraki jeb labā nozīmē ķerti, vēl nenozīmē, ka viņi ir tādi maziņi 'uķi-puķi', smaidīgas beciņas vai kas tamlīdzīgs. Viņi ir ļoti nešpetni, dzīvi un rosīgi radījumi, kuri plēšas savā starpā, kašķējas, bet beigās tomēr ar savu stāju un pašcieņu panāk to, ko vēlas."

Vairāk un plašāk šeit!