Par literatūras, publicistikas un vēstures žurnāla "Domuzīme" 2019. gada pirmo numuru stāsta tā galvenā redaktore Rudīte Kalpiņa.

***

Grāmatā "Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?" iekļautas sarunas, kas 2017. gadā norisinājās Latviešu valodas aģentūras organizētajā Valodas vakaru ciklā. Sarunas vadīja dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš, kurš kopā ar dzejniekiem un rakstniekiem meklēja atbildes uz jautājumu „Kas stāv aiz teksta?”. Intelektuāli un emocionāli piesātināto sarunu teksti atklāj rakstnieku un dzejnieku darba aizkulises, attiecības ar valodu un mazāk zināmas biogrāfiskās lappuses.Skarto tēmu loks ietver literatūru un vēsturi, modernismu dzejā, stila smalkumus, iekļaušanos, iesaistīšanos, integrāciju literatūrā, dzeju un performanci, bērnu literatūras uztveri, literatūru un politiku, cenzūru, konjunktūru, izdabāšanu un īstumu, aizliegto vārdu, ironiju, sarkasmu, kā arī kopskatu uz rakstīto vārdu. Jāatzīmē, ka „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” nominēts grāmatu mākslas konkursa „Zelta ābele” labāko dokumentālo grāmatu kategorijā. Par šo grāmatu raidījumā vēsta Inese Zandere un Guntars Godiņš.

***

Ketijas Kellijas romāns "Gads, kas mainīja visu" ir stāsts par to, kā atrast savas laimes atslēgu un grāmatas varones ir trīs sievietes, kurām vienā dienā ir dzimšanas dienas. Katra Ketijas Kellijas grāmata ir notikums – šī rakstniece ar cilvēcisku siltumu, psihologa vērību un dzirkstošu humoru apraksta savas varones tik izjusti, ka lasītāji tajā atpazīs arī sevi. Kellijas darbi ir tulkoti daudzās valodās un izdoti visā pasaulē. Ketija Kellija pierāda, ka par sievietēm zina itin visu... Tas ir stāsts par dzīvi un pārmaiņām. Ar romānu iepazīstina Laimrota Litavniece.