Žurnāls ”Domuzīme” sevi pozicionē kā izdevumu, kas domāts tiem, kuri domā un atrod gan spēku, gan baudījumu grāmatās un tekstos. Tas iznāk 4 x gadā – martā, jūnijā, septembrī, decembrī. To ir iespēja arī abonēt, kā arī iegūt tikai digitālās versijas vienu numuru. Nule kā iznākušo jaunāko žurnāla “Domuzīme” numuru raksturo Rudīte Kalpiņa.

Jāņa Rozes apgādā klajā nākušajā grāmatā “Kāpēc es neesmu tu?” apkopotas Tomija Ungerera interesantākās slejas no žurnāla Philosophie Magazin, kuras papildina viņa paša zīmētas ilustrācijas. Tā paver apvāršņus un vairo domātprieku, un to var lasīt gan bērni, gan pieaugušie. Lielie filozofiskie jautājumi allaž paliek tie paši – kā pirms diviem tūkstošiem gadu, tā arī šodien, neatkarīgi no tā, vai esi astoņus vai astoņdesmit gadu vecs. Bērni uzdeva jautājumus leģendārajam elzasiešu māksliniekam, Francijas Goda leģiona ordeņa kavalierim, grāmatu ilustratoram un dzīveszinim Tomijam Ungereram (1931-2019), un viņa atbildes ir dzirkstoši asprātīgas, viedas, reizēm – arī stipri mulsinošas.


Endrū Meins ir profesionāls iluzionists, spoži debitējis literatūrā un jau atzīts par vienu no labākajiem neatkarīgajiem britu rakstniekiem. Savos romānos viņš gluži kā triku meistars lasītāja priekšā savērpj stāstu, no kura atrauties nav iespējams. “Naturālists” un “Rotaļlietu vīrs” ir interesanti romāni, kuros spoži parādīts, kā ģeniāls zinātnieks profesors Teo Krejs atmasko ļaunumu, kas citiem izskatās pēc nejaušības. Izrādās, ka atmaskošanai ir nepieciešamas apbrīnojamas spējas saskatīt likumsakarības tur, kur citi redz tikai haosu.  Par abām grāmatām stāsta Līga Āboma