Inta Kārkliņa. "Labdien un sveiki! Alfrēds Jaunušans"

"Labdien un sveiki!" – šādu nosaukumu Inta Kārkliņa grāmatai devusi tādēļ, ka Jaunušans pats tā savulaik raksturojis aktiera mūžu: "Kamēr izrāde dzīvo, tikmēr ir. Labdien un sveiki – un vairs nekā. Un tad es sapratu, ka tas jau neattiecas tikai uz aktiera nospēlēto lomu, bet uz visu dzīvi arī. Jo, salīdzinot ar mūžību, tas taču ir tikai tāds mirklis.”

Lielu daļu grāmatas veido paša Alfrēda Jaunušana monologs, kurā viņš atskatās uz savu veikumu teātrī. Lasot grāmatu apjaušam, ka Alfrēds Jaunušans ir bijis stiprāks par apstākļiem un cīnījies par savu sapni. Sācis ar statistu un sulaiņu lomām, bet teātra vēsturē mēs viņu atceramies kā lielisku aktieri ar vairāk nekā 80 lomām , kā 80 izrāžu režisoru un Nacionālā teātra galveno režisoru 20 gadu garā periodā.  Alfrēda Jaunušana dzīves gājumu nav bijis viegli izzināt, jo grāmatas autore žurnāliste Inta Kārkliņa gandrīz piecus gadus (2003–2007) vismaz pāris reižu mēnesī viesojās pie Alfrēda Jaunušans, kurš stāstīja par sevi teātrī, bet nevis dzīvē. Teātra dzīve ir svarīga grāmatas daļa, bet grāmata aptver visu Jaunušana dzīvi un tā ļauj atgriezās Alfrēda Jaunušana bērnībā un būt kopā ar deviņgadīgo puišeli, viņam pirmoreiz ieejot Nacionālajā teātrī kā skatītājam, kur redzētais brīnums liek piedzimt sapnim pašam būt teātrī. "Grāmatu stāstos" par savu veikumu stāsta pati grāmatas autore Inta Kārkliņa.

Liva Konstantīna. "Plēsoņa"

Liva Konstantīna ir pseidonīms divām talantīgām māsām – Linnai un Valērijai. Šīs autores kopā radījušas izcilus spriedzes romānus, kuri izdoti jau 27 valstīs. “Plēsoņa” ir abu māsu debijas romāns, kas acumirklī ieguva pasaules slavu. Šī grāmata ir kā monēta ar divām pusēm: tas ir stāsts par cilvēka tumšo pusi – alkatību un varaskāri – un vienlaikus arī vēstījums par cerību un tiekšanos pēc labākas dzīves. Tas ir spēcīgs stāsts par skaudību, nodevību un varas spēlēm. Ar grāmatu tuvāk iepazīstina Līga Aboma.