Paša Matsinovs - “Gogoļa disko”

Ar Igaunijas Kultūrkapitāla literatūras balvu un Eiropas Savienības Literatūras balvu godalgoto romānu "Gogoļa disko" 2015. gadā sarakstījis Paša Matsinovs, kura īstais vārds ir Pāvo Matsins . Turklāt viņš ir tas pats Pāvs Matsins, kura "Rīgas zilā gvarde"  ir mūsdienu Latvijā visvairāk recenzētā igauņu grāmata. Romāna “Gogoļa disko” notikumu virpulis savērpjas nenosakāmā, taču neapšaubāmi netālā nākotnē salīdzinoši īsā laikā nogrieznī – Krievijas impērijai atkalpievienotās Igaunijas pilsētiņā Vīlandē, kur vairs nav palicis gandrīz neviena igauņa, apmēram nedēļu klīst no miroņiem augšāmcēlies krievu literatūras klasiķis Nikolajs Gogolis. Šī dīvaini ģērbtā un acīmredzami apjukušā personāža parādīšanās vietējā dēkaiņu un dīvaiņu sabiedrībā izraisa sajūsmu, izbīli, biznesa ideju vētru un galu galā saceļ diezgan pamatīgu haosu. Igauņu rakstnieks Paša Matsinovs sarīko trakulīgi postmodernu diskotēku, kurā dažādos ritmos kratās pagātne un nākotne, klasika un tās parodija, groteskais un bibliskais. Par grāmatu stāstīs Maima Grīnberga un Pāvo Matsins.

Māris Reinbergs, Sarma Upesleja - “Aiz sidraba šķidrauta…”

Autori šo grāmatu uzskata par sirreālu stāstu dzejā. Māris Reinbergs un Sarma Upesleju savu radošumu spēj izteikt dzejā un ar savu kopdarbu uzrunā romantiski noskaņotus cilvēkus. "Grāmatu stāstos" uzklausīsim abus autorus.

Samanta Dauninga - “Mana jaukā sieva”

Samanta Dauninga ir uzrakstījusi trilleri, ar kuru jāpavada kopā visa nakts un tāpēc uzskatāma par uzlecošo zvaigzni spriedzes romāna žanrā. Viņas debijas romāns “Mana jaukā sieva” kļuva par tūlītēju sensāciju un tas pārsteidza arī kritiķus. Tas ir psiholoģiski niansēts  stāsts par kādas ģimenes drāmu, kura pietuvinājumā katram no mums šķiet biedējoši pazīstama. Diemžēl varoņu noslēpums ir slepkavība. Par romānu stāstīs Līga Aboma.