Dace Vīgante "Bumbulītis"
Krājuma trīspadsmit stāstu uzmanības centrā ir sieviete – viņas jūtas, domas, pieredze, viņas seksualitāte, pagātne un nākotnes nojausmas.
Autore turpina pievērsties smalkai un niansētai cilvēku, dzīves, pasaules uztverei un atveidei, caur mazo – dažviet ar humoristisku un ironisku vērojumu – rādot arī grūto un nopietno, kas šajā grāmatā iegūst ne tikai lielumu un vieglumu, bet teju vai ekstravagantu negaidīti ieraudzīta gaisa balona grandiozitāti.  Daces Vīgantes  trešais stāstu krājums “Bumbulītis” ļauj baudīt valodu un tēlainību, kas balstīta jūtīgas sievietes pieredzē. Saruna ar autori.

Mailisa de Kerangala "Salabot dzīvos"
Franču rakstniece Mailisa de Kerangala kopš 2000. gada nodarbojas tikai ar rakstniecību. Viņas darbi tiek atzinīgi novērtēti, jo īpaši romāns “Salabot dzīvos”. Tas saņēmis vairāk nekā desmit literārās balvas, romāns arī ekranizēts. “Salabot dzīvos” ir romāns par sirds transplantāciju, kas tiek izspēlēts divdesmit četrās stundās. Kolektīvs un reizē dziļi personisks, kurā sirds ne tikai veic organiskās funkcijas, bet ir arī emociju mājvieta un mīlestības simbols. Saruna ar romāna tulkotāju Vinetu Bergu.