Rita Grāvere. "Carpe diem! – Satver dienu!"

Lai leģendāro personību - bērnu ārstu Jēkabu Nīmani atcerētos arī jaunākās paaudzes, nākusi klajā grāmata, kas atsedz veselu laikmetu ne tikai slavena ārsta mūžā, bet arī mūsu valsts dzīvē.

Izcilais latviešu bērnu ārsts Jēkabs Nīmanis (1892-1979) par savu dzīves vadmotīvu izvēlējies seno romiešu saukli Carpe diem! – “Satver dienu!”.

Ierosmi grāmatai savulaik sniedzis ārsta atraitnes Skaidrītes Nīmanes vairāk nekā 275 priekšmetu, dokumentu, fotogrāfiju, mākslas darbu un citu lietu dāvinājums Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam. "Grāmatu stāstos" uzklausām grāmatas autori - Ritu Grāveri.

Rīta Jalonena. "Skaidrums"

Somu rakstnieces Rītas Jalonenas romāns “Skaidrums” ļauj iepazīt visai neparastu dzīvesstāstu, kas izvērtās veiksmīgs, taču tā varēja arī nenotikt. Romāna pamatā ir jaunzēlandiešu rakstnieces Dženetas Freimas biogrāfijas fakti, kopā ar Rītu Jalonenu varam izsekot viņas ceļam uz veiksmīgu literāro karjeru, kurā netrūkst arī dažādu pārpratumu un satraukumu.

Nepareizi uzstādītas diagnozes dēļ jaunajai sievietei nākas piedzīvot gan skarbu terapiju, gan aizliegumu rakstīt.

Par laimi, Dženeta laikus apjauš, cik liels dziedinošs spēks piemīt vārdiem un rakstniecībai. Ar grāmatu iepazīstina Renāte Punka.

Dacjūte Evelina, Kjudulaite Aušra. "Laime ir lapsa"

Šī grāmata mudina un turpina mudināt domāt, kas cilvēku padara laimīgu, kur slēpjas dzīves mazās laimes.

Ja uzskatāt, ka no bērnu grāmatām izaugt nav iespējams, tad "Laime ir lapsa" ir jāizlasa un pa rokai jātur arī savā grāmatplauktā.

Kaut vai tikai tāpēc, ka grāmata ir par laimi. Rakstnieces Evelinas Dacjūtes sacerētais un mākslinieces Aušras Kjudulaites ilustrētais stāsts vēsta par zēna un lapsas draudzību, par dāsnumu, par zaudējuma skumjām un atraduma prieku. Par to, kas svarīgs ikvienam – lielam un mazam. Par laimi. Sarunā ar "Grāmatu stāstiem" - gan Aušra Kjudulaite, gan grāmatas tulkotāja Dace Meiere.