Armands Vijups "Kur patiesība par ebreju kursistes traģēdiju"

Vēsturnieka, Ventspils muzeja direktora vietnieka Armanda Vijupa interese par mēmo filmu "Kur patiesība" un tās sarežģīto arheoloģiju sākās, tuvojoties tās simtgadei. 1913. gadā uzņemtās filmas idejas autors un producents bija Hilels Berlins, Viņš arī  Ventspils kinoteātra "Ziemeļpols" īpašnieks. Un varbūt tieši tāpēc, ka vēl šodien vēsturiskajās telpās atrodas kinoteātris, tapa šī grāmata, kas tik skrupulozi atklāj Latvijas pirmās spēlfilmas vēsturi. Raidījumā - saruna ar Armandu Vijupu


Kristīne Sabaļauskaite "Pētera imperatore II"
Mākslas vēstures zinātņu doktores, rakstnieces Kristinas Sabaļauskaites vēsturiskais romāns "Pētera imperatore II" – diloģijas otrā grāmata – balstās vispusīgos un izsmeļošos laikmeta pētījumos, autentiskos avotos, vēsturisko personu vēstulēs, kas saglabājušās līdz mūsdienām, un lieliski atklāj mentalitāšu kulturoloģisko vēsturi. Stāsta romāna tulkotāja Dace Meiere.


Inga Žolude "Vendenes lotospuķe"
Ingas Žoludes romāns "Vendenes lotospuķe" stāsta par latviešu rakstnieku un dzejnieku Jāni Poruku un klajā nācis sērijā "Es esmu…". Porukam veltītā grāmata saņēmusi piemiņas balvu “Krasta ļaudis” , kas tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Tiekamies ar rakstnieci Ingu Žoludi.