Maija Pohodņeva, Modris Pelsis. "Aliansē pret vēzi"

2016. gadā, kad izdošanai tika gatavots romāns "Naida simetrija", bijušais policijas kapteinis, rakstnieks Modris Pelsis kļuva par vienu no 80 000 Latvijas iedzīvotājiem, kuram diagnosticēts vēzis. Par to, ka slimība varētu atkāpties, cerība nodevīgi klusēja.

Žurnāliste Maija Pohodņeva, Modra līdzgaitniece vairāk nekā 20 gadus, uzticamā trilleru rakstīšanas otra puse, onkoloģiskas saslimšanas dēļ ir zaudējusi abus vecākus un labāko draudzeni... Un Maija nolēma, ka ir jāmeklē risinājums paralēli mediķu pūliņiem.

Grāmatā "Aliansē pret vēzi" slimības vēsture it kā norisinās lasītāja acu priekšā, un to papildina emocionālas pārdomas par vēža dabu un cilvēka attiecībām ar sevi un sabiedrību, kad viņš atrodas uz robežas starp dzīvību, dzīvi un nāvi. Šī grāmata ir arī par draudzību, cilvēcību un cerību par spīti visam. Uzvara pār vēzi ir ceļš, nebeidzama kauja, kas piespiež mācīties, uzņemties atbildību un izmainīt savu ikdienu. Raidījumā tiekamies ar abiem grāmatas autoriem - Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi.

Ziedonis Siliņš. "Latviešu leģionāra piezīmes"

Atmiņu autors pret paša gribu secīgi izgājis fronti gan latviešu leģiona sastāvā, gan  Kampfschule, kas būtībā ir soda bataljons, gan pabijis padomju lēģerī un  NKVD celtniecības bataljonā. Savās atmiņās viņš raksta: “Kad atmiņā pēkšņi uzpeld jaunības gadi, šķiet gandrīz neticami, ka esmu palicis dzīvs. Un ka man ir divas meitas un septiņi brīnišķīgi mazdēli. Tai pašā laikā es domāju, ka mans dzīves ceļš, visticamāk, nav unikāls, bet gan diezgan tipisks vīrietim, kuram iegadījies piedzimt Latvijā 20. gadsimta 20. gadu sākumā.” Ziedoņa Siliņa atmiņu liecinājums palīdz veidot laikmeta zīmējumu. Mūsdienu lasītājam, tādam, kurš godīgi vēlas saprast, kas īsti notika pretrunīgajā 20. gadsimtā, šis vēstījums atklāj pasauli, kas nav ideoloģijas un politikas angažēta. Par grāmatu plašāk stāsta Līga Āboma.

Rīgas grāmatu svētki

25. un 26. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā risināsies Rīgas grāmatu svētki. Tos ieskicē Līva Ostupa.