Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) klajā laidis grāmatu "Ādolfa Karnupa dienasgrāmatas. 1941–1946" – muzeja krājumā glabāta avota pirmpublicējumu.

Ādolfs Karnups (1904–1973) bija viens no talantīgākajiem 20. gs. Latvijas vēsturniekiem, ar plašām zināšanām arheoloģijā, etnogrāfijā, numismātikā, mākslas un kultūras vēsturē. Dienasgrāmatas rakstītas no 1941. gada 4. janvāra līdz 1946. gada 15. martam. Sešās paštaisītās burtnīcās jeb nedēļas plānotājos izdarītas īsas, koncentrētas piezīmes par konkrētajā dienā darba vietā plānoto un paveikto, minētas personas, ar kurām plānota vai notikusi tikšanās, atzīmēti to autoram būtiski vietējie un starptautiskie notikumi. Personīgajām vajadzībām tapušie pieraksti vēsta ne tikai par autora dzīvi un ikdienas darbu Valsts Vēsturiskajā muzejā (tagad Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, LNVM), bet izgaismo visai Latvijas sabiedrībai varu pārmaiņu laiku. LNVM direktora Arņa Radiņa pētījums "Latvijas muzeji padomju–vācu–padomju okupācijas maiņu laikā" ļauj labāk izprast Latvijas muzeju, to kolekciju un darbinieku likteņus 20. gadsimta 40. gados. Raidījumā uz plašāku sarunu aicinām Arni Radiņu un Sanitu Kalnu.

Savukārt ciklā "Vērtē lasītājs" pārlapojam Ismaila Kadares (Ismail Kadare) romānu "Mirušo armijas ģenerālis", ko no albāņu valodas tulkojis Dens Dimiņš.