Runājam par diviem albumiem – Latvijas valsts jubilejā "Vilkači" iepazīstinājuši ar savu veikumu, savukārt drīz tuvojas Rahu the fool debijas  albuma prezentācijas balle.

18. novembrī, kad  visā Latvijā malu malās notika simtgades svinības, Kara muzejā savu dāvanu Latvijai – jauno albumu "Karavīru audzināj" prezentēja folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači", kas tikko kā atgriezusies no Ziemeļamerikas tūres.

Albums "Karavīru audzināj" tapis studijā "Lauska" pie skaņu režisora Kaspara Bārbala. Tajā ieskaņotas latviešu tautasdziesmas, kuras vēsta par karavīra dzīves gājumu, atvadām no mājiniekiem, mīlestību, došanos cīņu gaitās un kara skaudro realitāti.

Prezentācijas koncertā Rozīte Katrīna Spīča aprunājās ar albuma idejas autoru kopas vadītāju Edgaru Zilbertu.

***

Sestdien, 24. novembrī, no plkst. 19:00 vēsturiskajā Mencendorfa namā Vecrīgā norisināsies muzikālās bandas Rahu the Fool debijas albuma prezentācijas balle. Pēc Rahu the Fool uzstāšanās dzīvā mūzika neapklusīs, un lustēšanās ar svinga, stepa un ukraiņu dejām, ar pokera, zolītes un šaha turnīriem un roku laušanās sacīkstēm turpināsies līdz pat 3:00 naktī.

Grupa Rahu the Fool ir 2016. gadā izveidota "nabagu blūza" apvienība, kas spēlē mūziku dažādos pagājušā gadsimta 20. – 50. gadu mūzikas stilos.

Divu gadu ilgais darbs nu ir pabeigts, un gala rezultātā ieguvis dubultalbuma apprises, kur katrā no diskiem iekļauti 14 skaņdarbi: vienā – latviešu tautas un populārās dziesmas, bet otrā – Misispi ietekas reģionam raksturīgi skaņdarbi. Šis albums esot oda mūziķu vectēvu stāstiem par jūrām, karu, mīlestību un mieru. Uz pāris vārdiem dažus grupas pārstāvjus – Pēteri Narubinu un Jāzepu Podnieku – kādā Rīgas kafejnīcā notvēra Agnese Lukjanova.

Iešot karsti, tāpēc ieteikums laicīgi iegādāties biļetes ekase.lv, jo tās esot ekskluzīvā daudzumā.