Pagājušo otrdien alus darbnīca "Labietis" bija ļaužu pārpildīta. Proti, ne bieži uz krogu atnāk augsti izglītoti pētnieki, lai stāstītu par latviešu velnu.

Kad latviešu folkloras krātuves pētnieku Toma Ķenča un Sanda Laimes lekcija bija noslēgusies, ļaujot vaļu brīvām diskusijām, "Etnovēstis" aprunājās ar viedvakara vadītāju Artūru Zepu, lai uzzinātu vairāk par šādu vakaru norisi un par februāra beigās gaidāmo alus un folkloras festivālu Metenis.

Kā noskaidrojam sarunā, nākošais viedvakars gaidāms jau šodien, 30. janvārī, kurā par seno baltu rituāliem kino stāstīs brāļi Lauris, Raitis un Mārcis Ābeles.

Turpat "Labietī" laimējās sastapt Lauri Ābeli un izvaicāt par topošo filmu "Baltu ciltis" un par gaidāmo viedvakaru.

Tritone Studio populārzinātnisko dokumentālo filmu "Baltu ciltis" par 13. gadsimta baltu tautām jeb par pēdējiem pagāniem Eiropā uz ekrāniem gaidām maijā. Filmas režisori ir Lauris un Raitis Ābeles, operators Mārcis Ābele, māksliniece Zanda Zeidaka, komponists Kaspars Bārbals un scenārija autors Toms Ķencis. Producenti - Dace Siatkovska, Kristele Pudāne un Thom Palmen. Projektu atbalsta Nacionālais Kino centrs.

Uzmanību! Ja raidījumu klausāties šodien, šovakar no plkst. 19:00 būsit gaidīti alus darbnīcā "Labietis" uz brāļu Ābeļu vadīto viedvakaru par seno baltu rituāliem kino. Vairāk informācijas labietis.lv.