Šajā raidījumā sarunas turpinājums ar mūzikas biedrības IMUS instrumentu meistaru Valteru Reiznieku, kurš, kā jau atklāja iepriekšējā raidījumā, ne tikai uzsācis Ieviņa ermoņiku būvi, bet jau vairākus gadus būvē dažāda tipa cītaras. Meistara darbnīcā iepazinām caurspēlējamo, hromatisko, dūru, podziņu un pat basa cītaru, kas Valtera izdomā gūst arvien jaunus praktiskus un ērtus risinājumus. Jāpiebilst, ka Valtera un citu muzikantu caurspēlējamās un dūru cītaras spēli ir iespēja iepazīt biedrības “Skaņumāja” Youtube kanāla “Pērles Kabatā” videokoncertos.

Ar prieku informējam, ka nu ir nācis klajā Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas “Saucējas” izdevums “Dabā”! Pirmo reizi Latvijā ir veikti un albumā apkopoti tautasdziesmu ieraksti dabā – vidē, kurā tās reiz ir tradicionāli skanējušas. “Saucēju” četru gadu laikā veiktais darbs ar 60 ieskaņojumiem ir ietverts divos audio kompaktdiskos. Grāmatā atrodami arī raksti par projekta īstenošanas gaitā uzkrāto pieredzi un "Saucēju" vadītājas Ivetas Tāles pētījums par dabā dziedāšanas tradīciju atspoguļojumu tautasdziesmās. Dziesmas “Aiz Daugavas melni meži” videoklipā ir iespēja gūt nelielu ieskatu projekta norisē, meklējiet to "Saucēju" Youtube kanālā, kā arī sīkāku informāciju atradīsiet “Saucēju” Facebook lapā.

Un vēl laikus informējam, ka nākamotrdien tautas tērpu centrs "Senā Klēts" sadarbībā ar biedrību "Mans tautastērps" arī šogad organizē virtuālo gājienu tautas tērpos, aicinot ikvienu 4. maijā uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un publicēt fotogrāfijas savā Facebook vai Instagram kontā ar tēmturi #tautastērpugājiens2021.
Gājienā varēs piedalīties ikviens, jo šogad īpaši ir padomāts par tiem, kas vēl ir ceļā uz savu tautas tērpu! Būs iespēja virtuāli pielaikot kādu no mākslinieces Agritas Krieviņas-Siliņas zīmētajiem tautas tērpiem Facebook un Instagram filtru veidā. Ikviens tiek aicināts piedalīties gājienā, publicējot bildes arī virtuālajos tautas tērpos. Virtuālā tautas tērpa pielaikošanas pamācība tiks publicēta 30. aprīlī. Vairāk informācijas par virtuālā gājiena norisi Facebook notikuma “Tauta. Gods. Tērpi.” aprakstā.