Šoreiz iepazīstamies ar divām jauniešu tautas mūzikas grupām – trio Tre un grupu "Pupa", kā arī uzzinām par daudziem un dažādiem Ziemassvētku sarīkojumiem.

Ar Ziemassvētku koncertu trešdien, 18. decembrī, kafejnīcā “SPIIKIIZI” 20:00 vakarā trio Tre svinēs savu gada jubileju, tādēļ "Etnovēstu" korespondente Madara Rone aicinājusi Dārtu Dravu, Laumu Matuli un Kārli Zvejnieku pastāstīt vairāk gan par pašu trio, gan gaidāmo koncertu.

Iepazīstamies arī ar grupu "Pupa", kas uz savu koncertu aicina 29. decembrī Folkklubā "Ala Pagrabs". Ar grupas jauniešiem sarunājas Agnese Lukjanova. Vairāk informācijas par koncertu folkklubs.lv.

***

Ceturtdienas vakarā Katlakalna folkloras kopa "Rāmupe" aicina uz tradicionālo Bluķa vakaru. Tikšanās pie Katlakalna Tautas nama 19. decembrī 19.00.

Piektdien, 20. decembrī Ēbeļmuižas Parkā Ziepniekkalnā svētku sajūtu uzburs meiteņu koris “Resono” ar tematiskām un svētku sajūtu rosinošām dziesmām, bet folkloras deju kopa “Dandari” ar rotaļām aicinās svinēt tradicionālos ziemas saulgriežus. Sākums 18:00.

Sestdien, 21. decembrī 11:00 – 15:00 Valmiermuižas parkā norisināsies Ziemas saulgriežu svinības, un tirdziņā "Gardu muti" būs ieradušies tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās dažnedažādus labumus svinību galdam. Arī te būs iespēja dancot kopā ar folkloras deju kopu “Dandari”. Par pārējām aktivitātēm uzzināsit gardumuti.lv

Savukārt sestdienas vakarā pusvienpadsmitos tumšā folka grupa "Rāva" sniegs saulgriežu koncertu Cēsīs, mākslas telpā "Mala".

22. decembrī bluķa vilkšana pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja. Tur no 13:00 līdz 16:00 gaidāma arī sadancošanās un sadziedāšanās, būs stāsti par tradīcijām, ugunskurs un silta tēja. Pasākumā piedalīsies stāstniece Gunta Saule, Ogres Kultūras centra folkloras kopa "Artava”, kā arī Ogres Danču klubs.

Un 23. decembrī 19:30 koncertzālē “Valmiera” uz Ziemas saulgriežu koncertu jūs aicina neviens cits kā grupa “Iļģi” kopā ar dziedātāju Zani Šmiti un komponistu Uģi Prauliņu. Biļetes "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā.