Par godu jubilejai Etnovēstīs tiekamies ar Rīgas Danču kluba vadītāju, dejotāju un deju organizatoru Valdi Putniņu un muzikantu un dejotāju Jāni Zemgu Jātnieku.

Kā stāsta Valdis Putniņš, Rīgas Danču klubs savulaik radies kā folkloras draugu kopas "Savieši" pasākums, kas vienu mēģinājumu otrdienu atvēlējuši danču spēlēšanai un aicinājuši arī citus pievienoties: "Tie bija paši Danču kluba pirmsākumi, astoņdesmito gadu beigās. Un līdz pat divtūkstošajiem gadiem nebija pat dzirdēts par kādu citu danču klubu. Pēc tam parādījās."

Visus šos 35 gadus Rīgas Danču klubs uzturējis regulārus danču sarīkojumus Rīgā, kas notikuši vismaz reizi mēnesī, dažkārt danči notiek arī divreiz mēnesī. 

"Ja tā vispārīgi raksturo, Rīgas Danču kluba dalībnieki ir visi tie cilvēki, kam patīk dejot," stāsta Jānis Zemgus Jātnieks. "No ļoti dažādām profesijām, es domāju, ka te var satikt ļoti interesantus un bieži vien arī negaidītus cilvēkus. Bet foršus!

Ir programmētāji, ir dažādu iestāžu darbinieki no dažādām sfērām. Bieži ir arī cilvēki, kas ir kādā ziņā saistīti ar folkloru, piemēram, strādā muzejos vai kaut kur citur, kur jau ikdienā darbojas ar šo, kas viņus interesē. Tas ir tāds kā dabīgs turpinājums."

Rīgas Danču klubs savu 35. jubileju atzīmēs 3. martā no pl. 15.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kur notiks „Kadriļu balle”, kam sekos Danču vakars. Lai ballē varētu dejot kadriļas, to apgūšanai februārī tiek organizētas deju mācīšanās nodarbības. Pieteikums deju apmācībām – folkdance.lv

Dažu kadriļu video ir pieejami šeit: