Raidījumā Etnovēstis bērnu un jauniešu folkloras kopas “Tarkšķi” vadītāja Kristīne Karele stāsta par “Tarkšķu mandolīnistu” albumu “Smukā meitiņ”, kā arī no folkloras kopas “Kokle” vadītājas Dinas Liepas uzzinām vairāk par gaidāmajiem 34. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētkiem “Pulkā eimu, pulkā teku”, kas šogad 19. un 20. maijā notiks Līvānos.

12. maijā Bārbeles pagastā, Vecumnieku novadā, festivāla „Āboļdārzs” ietvaros „Tarkšķu mandolīnisti” ieskandināja savu albumu „Smukā meitiņ”. Ar folkloras kopas vadītāju Kristīni Kareli sarunājas Agnese Lukjanova.

Iepriekšējā jau tika pieminēti 34. Bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku” jeb PEPT, kas nedēļas nogalē 19. un 20. maijā  norisināsies Līvānos.

Svētki Līvānos ir plašākas PEPT programmas noslēguma sarīkojums nacionālā līmenī. Dalībnieki visa mācību gada garumā ir apguvuši dziesmas, dejas, rotaļas un stāstus, piedaloties PEPT programmas notikumos – tradicionālās dziedāšanas konkursā “Dziesmu dziedu, kāda bija”, tradicionālās muzicēšanas konkursā “Klaberjakte”, tradicionālās dejošanas konkursā “Vedam danci”, stāstnieku festivālā „Ziv zup’” un stāstnieku konkursā “Anekdošu virpulis”, kā arī reģionālajos folkloras kopu sarīkojumos.

Vairāk par svētku norisi Līvānos Rozītei Katrīnai Spīčai un Madarai Ronei zina stāstīt folkloras kopas „Kokle” vadītāja Dina Liepa.

Jāpiebilst, ka svētku atklāšanas koncerts „Vysi muni gosti beja” notiks sestdien, 19. maijā, pulksten 11 pie Līvānu novada kultūras centra. Savukārt pulksten 16 pēcpusdienā vienlaikus trīs pilsētas vietās – Līvānu novada Kultūras centrā, Līvānu Sv. Miķeļa katoļu baznīcā un Līvānu luterāņu baznīcā – notiks PEPT folkloras konkursu gada uzvarētāju koncerti. Sestdien svētku dalībnieki piedalīsies arī interaktīvās darbnīcās, kas tiek veidotas sadarbībā ar vietējiem amata meistariem un kāzu tradīciju lietpratējiem.

20. maijā pulksten 10.30 svētku dalībnieki dosies gājienā uz Latgales mākslas un amatniecības centru, kur notiks svētku noslēguma Novadu koncerts „Kā tur bija, tā tur bija cīrulīša kāziņās”.

“Pulkā eimu, pulkā teku” ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālā kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums. Svētku notikumos ieeja ir bez maksas.