Šajā raidījumā paturpinām Ziemassvētku noskaņas, Doma laukuma tirdziņā satiekoties ar slāvu tautas mūzikas ansambļiem.

Pagājušo sestdien Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā svētku svinēšana turpinājās slāviskās noskaņās. Arī Etnovēstis devās uz turieni, lai iepazītos ar Rīgas ansambļiem - ģimenes folkloras kopu “Berendejka”, kā arī ar baltkrievu vokālo ansambli “Suzorje” un bulgāru dziesmu ansambli “Sedjanka – un uzzinātu vairāk par slāvu ziemassvētku svinēšanas tradīcijām. Par ģimenes folkloras kopu “Berendejka” vairāk stāsta tās dalībniece Marianna Jode.

“Berendejkas” dalībnieki tirdziņa apmeklētājus priecēja ne tikai ar dziedāšanu un ziemassvētku leļļu teātri, bet arī devās ķekatās, neatlaidīgi iesaistot klātesošos spert arī kādu deju soli.

Turpat satikām arī Pāvelu Mazoru, kurš dzied gan baltkrievu vokālajā ansambli “Suzorje”, gan bulgāru dziesmu ansamblī “Sedjanka”.

Lai arī Ziemassvētku tirdziņš tūliņ arī tiks slēgts, lai atgrieztos atkal nākamajā decembrī, kā uzzinājām no sarunām, slāvu tautas ziemassvētkus svin divu nedēļu garumā līdz pat 19. janvārim. Lai priecīgas noskaņas!

***

Ilgi gaidītā košā videoanimācija tradicionālās dziedāšanas grupas „Saucējas” un sicīliešu etnomūzikas trio Oi Dipnoi kopīgi radītajai dziesmai "Maģa, maģa ābelēna" nu ir gatava rādīšanai, un tāpat arī "Saucējas" ir gatavas sen solītam sadziedāšanās vakaram! Tādēļ būsit gaidīti šo ceturtdien, 9. janvārī, Tallinas Pagalmā 19:00 vakarā, lai piedzīvotu videopirmizrādi un pēc tās pievienotos „Saucējām” ar balsīm, ausīm, vai kādu mūzikas instrumentu!

Savukārt sestdien, 11. janvārī, Mūzikas namā Daile gaidāmi latgaliešu postfolkloras grupas "Rikši" jaunā albuma TRĪP! atklāšanas svētki jeb “Gadkrāsu ballīte”. Albums ir ilgi lolots un gaidīts, tajā apkopotas Rēzeknes puses gadskārtu ieražu dziesmas grupas dalībnieku aranžijās, turklāt paši “Rikši” ieguvuši citādāku skanējumu. Albuma atklāšanas svētkos nebūs aizmirstas arī vecās dziesmas un ikvienam, kas vēlēsies, būs iespēja arī kārtīgi izdancoties. Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Sākusies pieteikšanās XXI Starptautiskajam masku tradīciju festivālam, kas šogad notiks Līvānos 15. un 16. februārī. Festivāla nolikumu un pieteikuma anketu atradīsit folklorasbiedriba.lv – pieteikšanās līdz 8. janvārim! Nenokavējiet!