Gada noslēdzošajās Etnovēstīs saruna ar etnomuzikologu Ilmāru Pumpuru par biedrības „Skaņumāja” jauno projektu “Dziesmu galds” (igauniski „Laululaud”), kā arī apkopojam aktuālākos šīs nedēļas tradicionālās kultūras notikumus, aicinot piedalīties maģiskajos bluķa vilkšanas vakaros.

Bluķa vilkšanas tradīcijai ir sena, rituāla nozīme, kas ietver sevī ideju par aizgājušā gada grūtumu un nedienu sakopšanu un to simbolisku sadedzināšanu bluķa veidolā, tam līdzi sadedzinot visas gada neveiksmes, ļaunumus un bēdas, vietā atstājot gaismu. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads.

• Vidzemes tirgū 21. decembrī pl. 17.00 būs tradicionālais Bluķa vakars kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, bet vēlāk, pl. 19.00, sekos danči un rotaļas kopā ar "Rīgas Danču klubu". 

• 21. decembrī notiks tradicionālais Bluķa vakars Vecrīgā. No pl. 18.00 tas, kā ierasts, pulcēs tuvus un tālus ķekatniekus un maskotus ļaudis, lai kopīgi ieskandinātu Ziemas saulgriežus. Pasākums tiks atklāts Rātslaukumā ar folkloras kopu sveicieniem,  pēc tam notiks bluķa vilkšana maršrutā no Rātslaukuma, cauri Vecrīgas ieliņām un Doma laukuma, noslēdzoties turpat atpakaļ – Rātslaukumā ar ugunskuru, sadancošanu, sadziedāšanu, citiem rituāliem un bluķa dedzināšanu. Piedalīsies tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti”, “Rīgas Danču klubs” un dažādas folkloras kopas no Rīgas un novadiem.

• 22. decembrī pl. 18.30 iespēja piedalīties Bluķa vakarā Siguldā kopā ar folkloras kopu "Senleja". 

• 22. decembrī Ziemas saulgriežu sagaidīšana Jelgavā, kur pl. 16.30 plānota tradīciju stunda kopā ar latviskās dzīvesziņas pazinēju Aīdu Rancāni. Stāsti par ziemas saulgriežiem, to sagaidīšanu un latviskām ziemas laika tradīcijām kopā ar Aīdu Rancāni. Stundu vēlāk ķistu darināšanas nodarbība un arī folkloras kopas "Dimzēns" uzstāšanās un kopīgas dziesmas, tradicionālas latviešu ziemas laika rotaļas un bluķa vilkšana. 

• 31. decembra vakarā iespēja iedejot Jaunajā gadā – gadumijas dančos Ķekavā, Doles tautas namā, kopā ar Raiti Sondoru un draugiem.