Nesen kā atgriezusies no koncerta Katānijā, Sicīlijā, tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” 9. janvārī aicināja uz sadziedāšanās vakaru bārā “Tallinas Pagalms”, kur, noslēdzot savu sadarbības projektu ar sicīliešu grupu “Oi Dipnoi”, klātesošajiem bija iespēja noskatīties arī animācijas filmiņu, kas kļuvusi par abu grupu kopēji ieskaņotās dziesmas “Maģa, maģa ābelēna” videoklipu.

Animācijas filmiņu veidojusi sicīliešu māksliniece Kiara Čikarello (Chiara Ciccarello), un tajā atklājas viņas stāsts par latviešu sievietes maģisko pasaules izjūtu.

 

Sadziedāšanās vakarā “Saucējas” īpaši vēlējās pateikt paldies, dāvājot īpašus T-krekliņus tiem, kas bija atsaukušies uz viņu aicinājumu ziedot videoklipa izveidei. Kā vēstīja Vineta Romāne, tieši latviešu atbalsts esot bijis necerēti liels.

Turklāt Iveta Tāle piebilda, ka šī ir vienīgā dziesma, par kuras izcelsmi “Saucējām” neesot zināms, taču tā izrādījusies visatbilstošākā, lai to varētu ieskaņot kopā tieši ar sicīliešu mūziķiem. Arī sadziedāšanās vakarā bija iespēja pievienoties šīs dziesmas dziedāšanā.

Bez dziesmas “Maģa, maģa ābelēna” sadziedāšanās vakarā kopā ar “Saucējām” bija iespēja dziedāt vēl citās izloksnēs un patiesi izjust to, ka latvieši ir dziedātāju tauta. Mājīgajā "Tallinas Pagalma" krodziņā bija sanākuši ap 40 cilvēku – lai arī bija tādi, kas krodziņā bija ieradušies tāpat vien un izskatījās patīkami pārsteigti par vakara programmu, daudzi no klātesošajiem šķita savstarpēji pazīstami, jo dažbrīd

pie viena galdiņa sēdošie mēdza izaicināt uz dziedāšanu pie cita galdiņa sēdošos, piemēram, uzsaucot, "ko rucavietes tādas klusas"... Un rucavietes vairs nebija klusas –

dažbrīd viņas pat dziedāja skaļāk par visiem, lai parādītu, ka viņu dziesmai ir citi vārdi. Un tā pakāpeniski tā sadziedāšanās atdzīvojās arvien vairāk, līdz jau beigu pusē ar dziedāšanu vairs nepietika un plača vidū izveidojās deju aplis. Nelielu sadziedāšanās kompilāciju piedāvājam noklausīties "Etnovēstīs".

Padziedāt un padejot bija iespēja arī 11. janvārī – proti, Mūzikas namā “Daile”, kur uz sava albuma “Trīp!” atvēršanas svētkiem jeb uz “Gadkrāsu ballīti” aicināja postfolkloras grupa “Rikši”.

Latgaliski vārds “Trīp!” nozīmē “Triep!”, taču nav noliedzama arī šī vārda līdzība ar angļu valodas “trip” jeb “ceļojums” – tad nu arī divdaļīgajā koncertā grupa “Rikši” ceļoja cauri gadskārtām, triepjot savas muzikālās emociju krāsas pēc savas gaumes un izjūtas. Jāpiebilst, ka vairāk par albumu “Trīp!” Ēriks Zeps stāstījis "Klasikas" kolēģei Lienei Jakovļevai 2. janvāra rīta pārraidē “PārMijas”, tādēļ koncertā "Etnovēstis" vairāk izjautāja tieši klausītājus - Arturu Jeršovu un Vili Balodi no Rēzeknes, kā arī Mareku Savicki no Kaunatas. Koncerta starplaikā satikām arī Gunu Bīriņu, kura kā labu īpašību izcēla mūziķu “naivumu”, kas, viņasprāt, koncertos šobrīd sastopama reti. Daži vārdi no Gunas arī par koncertenerģiju. Arī Veltai un Margaritai bija patīkamas pēcsajūtas pēc postfolkoras grupas “Rikši” uzstāšanās mūzikas namā “Daile”. Koncerta noslēgumā "Etnovēstis" satika arī Julgī Stalti, kura teica pāris vārdus gan par “Rikšu” koncertu, gan arī par piedzīvoto Sibīrijā, kur viņa ar Ēriku Zepu bija devušies pērn decembrī. "Etnovēstis" saka paldies visiem iepriekš dzirdēto balsu īpašniekiem, kuri koncertā laipni dalījās ar saviem viedokļiem par piedzīvoto!