Šoreiz runājamies ar dejas pētnieku Ernestu Spīču par dejas kustības aizsākumiem Latvijā un topošo "Mārtiņa deju grāmatu", kā arī uzzinām, kā savu 39. jubileju grasās nosvinēt folkloras kopa "Kokle".

Interaktīvajā vidē daudzi varbūt jau pamanīja deju folkloras kopas “Dandari” video veltījumu ''Simts danči simtgadē''. 22. janvārī “Dandaru” feisbuka profilā tika publiskota pēdējā – 100. deja – "Skroders".

Savukārt dejas pētnieks Ernests Spīčs, kurš 1980. gadā dibināja "Dandarus", drīzumā pabeigs savu darbu pie jaunā "Mārtiņa deju grāmatas" izdevuma, kas ir divdaļīgo tautas deju jeb danču krājums ar deju izvedumiem, notīm un dziedamiem vārdiem.

Tā būšot noderīga gan deju skolotājiem, muzikantiem un dančmeistariem, gan plašākam interesentu lokam.

“Mārtiņa deju grāmata” esot nepieciešama, jo daudziem cilvēkiem tautas deja jūk ar skatuvisko deju. Pēc Ernesta domām, jaunais “Mārtiņa deju grāmatas” izdevums atvieglos danču apgūšanu.

"Mārtiņa deju grāmatas" digitālā versija būs gatava marta beigās un tai būs saistība arī ar citiem latviešu horeogrāfiskās folkloras un mūsdienu danču audiovizuāliem avotiem kā, piemēram, ar garamantas.lv vai ar folkloras deju kopas “Dandari” dejas projektiem.

***

7. februārī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” savu 39 (trej-deviņu) gadu jubileju svinēs bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” folkloras kopa “Kokle”.

Kā Rozītei Katrīnai Spīčai vēstī Dina Liepa, sarīkojumā piedalīsies visi folkloras kopas "Kokle" dalībnieki, kā arī draugi no folkloras kopām “Ķocis”, “Ķocītis”, “Tarkšķi”, “Vīteri”, “Ceiruleits”, “Putni”un “Oglīte”.

Ieeja no 18.00, kad apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par “Kokli”, tās vēsturi, kā arī piedalīties balsojumā par “Kokles” izcilākajām personībām. Koncerta sākums plkst. 19.00.