Šajā raidījumā uzzinām par pirmo Rijas balli, kā arī vēstām par šī gada Rumi Fest koncertiem un citiem notikumiem, kā arī un atskaņojam skaņdarbu no dūdu un bungu mūzikas grupas “Auļi” jaunā albuma "Senču balsis".

Nedēļas nogalē Ķekavā norisināsies plaša vēriena sarīkojums, kas veltīts dejai, ar nosaukumu “Rijas balle”, tādēļ "Etnovēstis"aicinājušas uz sarunu balles rīkotājas Ingu Holstu un Līvu Priedi.

Arī Inga Holsta kādā no "Rijas balles" meistarklasēm dalīsies savā pieredzē, mācot latviešu balles dejas. Savukārt īstā dejošana gan piektdienas, gan sestdienas vakarā sāksies plkst. 21.00 dzīvās mūzikas pavadībā, par ko rūpēsies grupas ar dzirdētākiem un ne tik dzirdētiem nosaukumiem – proti, piektdien dancošana notiks Rahu the Fool, “Bumburņeicas” un mutes ermoņiku ansambļa “Ventspils blūmīzeri” pavadībā, savukārt sestdien dančus pavadīs muzikanti no visām trim Baltijas valstīm, to skaitā arī Ingas Holstas vadītie “Dandari” un Kaktu balles muzikanti.

Katru rudeni "Etnovēstīs" esam vēstījuši par Austrumu mūzikas festivāla Rumi Fest koncertiem. Arī šis rudens nav izņēmums – festivāla koncerti jau šonedēļ! Tātad jau ceturtdien Rīgas Latviešu biedrības namā 19.00 vakarā festivāla atklāšanas koncertu sniegs Turcijas dejas virtuozs Alpers Akčajs irāņu mūziķu trio Hamdam pavadībā. Savukārt piektdien VEF Kultūras pilī 19.00 būs iespēja klasisko turku mūziku kolektīva Meydan Musiki pavadījumā un piedzīvot Mevlevī ordeņa (Rīga) dervīšu Semas ceremoniju. Un visbeidzot ar diviem koncertiem – sestdien 18.00 Rīgas Latviešu biedrības namā un svētdien 17:00 Liepājas Olimpiskajā centrā - Latvijā viesosies etno grupa “Čveneburebi” un gruzīnu baleta grupa “Lelo”.

Laiku pa laikam jau bijām informējuši par dūdu un bungu grupas “Auļi” projekta “Senču balsis” norisi – nesen kā grupa ir aizvadījusi koncertu tūri pa Latvijas lielākajām koncertzālēm un droši vien jau lūkojas Japānas tūres virzienā. "Etnovēstu" rokās ir nonācis “Senču balsis” projekta taustāmais rezultāts albums, kurā ar instrumentālo dūdu un bungu mūziku ir sakausēta rīkles dziedāšana, joikošana, jodelēšana, kā arī latviešu tradicionālā dziedāšana. Vairāk par šo internacionālo sadarbību ir iespēja uzzināt, noskatoties dokumentālos video “Auļu” youtube kanālā “Etnotranss”, bet šajā raidījumā skan albuma pirmais skaņdarbs – precību dziesma “Bērītim, kumeļam”, kur dzirdamas visu četru solistu – Edgara Lipora, Batzoriga Vančiga (Batzorig Vaanchig), Kaja Sombija (Kay Somby) un Albina Paulusa (Albin Paulus) balsis.