„Pulkā eimu, pulkā teku” jeb PEPT ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma pielietojuma iespējas katram no mums šodien, atbildīgi saglabāt un attīstīt to, nododot tālāk no paaudzes paaudzē. Nemateriālo kultūras mantojumu bērni un jaunieši apgūst, mācoties dziesmas, dejas, rotaļas un stāstus. Un katru gadu PEPT programma noslēdzas ar Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētkiem. Pagājušajā nedēļas nogalē šie svētki norisinājās Iecavā, piedaloties ap 1500 bērnu un jauniešu no visiem Latvijas novadiem, kuri šogad izzināja biškopību un rotāšanas tradīciju.

Arī Madara Rone bija devusies uz „Pulkā eimu, pulkāteku” svētkiem un to noslēgumā aprunājās ar projekta vadītāju Māru Mellēnu, kā arī pārmija pāris vārdus ar dažām svētku dalībniecēm.

Sestdien, 25. maijā, notikss XXI Latvijas tautas mūzikas svētki. Pagājušogad tautas mūzikas ansambļi svētkus svinēja Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Vērmanes dārzā, bet šogad svinēšanas epicentrs būs Vīgantes parks gleznainajā un ar vēsturisku auru apvītajā Staburaga pagastā. Vairāk stāsta  Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

Svētku programmu atradīsit šeit