Šajā raidījumā kopā ar Madaru Roni atskatāmies uz Otava Yo koncertu klubā "Melnā piektdiena", kā arī viesojamies stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa 2018" finālā.

Novembra izskaņā ļaudis pulcējās Rīgas klubā "Melnā piektdiena", kurā norisinājās grupas Otava Yo jaunā albuma prezentācijas koncerts.

Sanktpēterburgas muzikantu apvienību draudzības un radniecības saites saista ar Latviju. Grupai raksturīga prieka un humora pilna pieeja savam krievu un arī padomju laiku muzikālajam mantojumam. Pārsvarā tā spēlē un dzied tradicionālas krievu dziesmas, bet ļaujas iedvesmai arī no kaimiņvalstu muzikālām ietekmēm. Jāpiebilst, ka iecienītākās tautasdziesmas mūziķiem esot tās, kuras klausījušies dalībnieku vecāki. Otava Yo šogad svin savu 14 gadu jubileju un ar savu daiļradi iepriecina klausītājus visā Eiropā.

Klubā “Melnā piektdiena” bija sanākuši jau esošie Otava Yo fani, gan arī cilvēki, kas grupu dzirdēja pirmo reizi. Kā allaž, grupa izpaudās savā radošumā ar mūzikas instrumentu dažādības klāstu – dūdas, vairāku veidu stabules, kuģītim līdzīgais pūšaminstruments kazoo, kokle, vijole, perkusijas, basģitāra un vēl un vēl.  Nerimstoša  enerģija virmoja gaisā un lika pūlim lustēt līdz. Par pārsteigumu, koncerta īpašais viesis – mūziķis Māris Muktupāvels. Ar nepacietību gaidām grupas nākamo viesošanos Latvijā.

_ _ _

"Etnovēstis" pagājušajā nedēļā pabija vēl kādā notikumā, proti, sestdien Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” XXII stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa 2018" fināls, kur par stāstnieka ķēniņa titulu cīnījās jaunieši no dažādām Latvijas skolām.

Pēc dažiem īsiem fragmentiem no dzirdētajiem stāstiem, sarunājamies ar konkursa dalībnieku Agri Baldiņu un viņa līdzatbraukušajiem atbalstītājiem – skolotāju Agitu Ļeontjevu, kā arī ar Lauritu Loginu no Pelču internātpamatskolas – attīstības centra.

Taču, kā žūrija vērtē stāstniekus, "Etnovēstīm" vairāk stāsta tās pārstāvis - Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns. Vēlam jaunajiem stāstniekiem degsmi un aizraujošus stāstus, lai piedalītos konkursā arī nākamgad!