Pagājušajā sestdienā kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" pagalmā Purvciemā norisinājās Miķeļdienas pasākums “Rudens nāca sētiņā”, simboliski atzīmējot pēdējo ražas novākšanas dienu.

Svinēšana norisinājās ar folkloras kopu priekšnesumiem un tautas lietišķās mākslas studiju meistaru demonstrācijām, kā arī, protams, ar tirdziņā pieejamiem labumiem. "Rituma" Miķeļdienā paviesojās arī "Etnovēstis" un aprunājās ar filiāles direktori Līgu Miķelsoni.

Turpat netālu no mums uz uguns katlā vārījās vilnas dzija, un līdzās dažnedažādos toņos sakārti jau nokrāsotie pavedieni. "Etnovēstis" neslēpa ziņkāri un izvaicāja aušanas studijas meistaru Māri Maniņu.

***

Laikā no 8. līdz 14 oktobrim Latvijā norisināsies UNESCO nedēļa "Izstāsti mantojumu". Tās laikā ikviens ir aicināts skaidrot mantojuma vērtības un radīt tām vietu informatīvajā telpā, iesaistoties prasmīgā materiālo un nemateriālo, dabas un kultūras mantojuma vērtību dokumentēšanā, tādējādi kļūstot par Mantojuma stāstnieku. 

Vairāk par UNESCO nedēļas notikumiem uzzināsies UNESCO.lv, bet, ja 8. oktobrī būsiet Alsungas pusē, tad telefonsarunā ar biedrības "Etniskās kultūras centrs "Suiti"" valdes priekšsēdētāju Daci Martinovu uzzināsiet, kā mantojumu gatavojas izstāstīt Alsungas kultūras namā konferencē "Kurzemes izlokšņu daudzveidība".