Viesojamies grupas "Obelija" albuma prezentācijas koncertāun kopā ar Solandžu Karlauskis turpinām stāstīt par Brazīlijas – Baltijas festivāla koncertiem, kas gaidāmi jau šonedēļ.

Pagājušajā sestdienā alus darītavas "Labietis" pagalmā ar savu debijas albumu "Ak, Zaļais" klausītājus iepazīstināja grupa "Obelija" no Viļņas.

Pēc Lietuvā aizvadītiem četriem koncertiem, meitenes bija sasniegušas Rīgu. Šī bija jau trešā reize, kad "Obelija" uzstājās "Labietī", taču šoreiz viņu koncertu papildināja folkloras un seno cīņu kopa  “Vilkači”, kas arī šobrīd strādā pie sava albuma ieraksta.

"Etnovēstis" piedāvā noklausīties dažus "Obelijas" koncertmirkļus, kuros dzirdama gan no Ukrainas atvestā rata lira, kas par spīti lietainajam laikam tomēr neniķojās, gan bungu un plaukstu ritmi, gan stabules un, protams, skaistā daudzbalsība, ko meitenes smēlušās tuvos un tālos Lietuvas ciemos. Vairāk par grupu, kā arī albumu "Ak, Zaļais" uzzināsit "Obelijas" facebook.com lapā.

Jau pagājušajā nedēļā nedaudz vēstījām par šonedēļ notiekošo Brazīlijas – Baltijas festivālu. Meistarklases  Mūzikas akadēmijas džeza katedrā un Doma kora skolā jau rit pilnā sparā, bet uz koncertiem 20., 21. un 22. septembra vakaros Rīgas mākslas telpā vēl varat pagūt. Par festivāla tapšanas ierosmi, kā arī par katra koncertvakara programmu "Etnovēstīm" stāsta Solandža Karlauskis.