Par godu Lībiešu karoga 99. gadadienai, 19. novembrī Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notika muzikāli vēsturisks ekskurss pa lībiešu karoga pēdām "Līvõd Vērmõd” jeb "Lībiešu krāsas".

Tādējādi pirms lībiešu zaļbaltzilajam karogam aprit apaļi 100, uzveduma radošā komanda iepazīstināja skatītājus ar karoga rašanās vēsturi un Latvijas otrās pamatnācijas lībiešu dienām un nedienām pirmās neatkarīgās Latvijas valsts laikā. Tieši šajā laikā toreizējās Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas folkloras katedras vadītājs, vēlāk profesors Emilis Melngailis Līvu krastā ieradās vākt folkloru (jeb, kā viņš pats saka, "līvu loulas"), un izrādes ietvaros skatītāji kļūst par viņa studentiem, kuriem ir lemts uzzināt, ko tad viņš ekspedīcijas laikā ir secinājis.

Muzikāli vēsturiskā ekskursa režisore ir Marija Bērziņa, idejas autore – Monta Kvjatkovska, Emiļa Melngaiļa lomā iejūtas Jēkabs Reinis, Emiļa Melngaiļa zinošo studentu atveido jauktā kora "Lōja" diriģents Ģirts Gailītis, bet ar ģitārmuziku izrādi papildina mūziķis Rihards Lībietis. Ar viņiem visiem pēc izrādes arī izdevās pārmīt dažus vārdus, kas raisīja pārdomas par to, kurš ir un kurš nav līvs, un vai piederību līvu kopienai nosaka tikai ģenētika.