Šonedēļ atskatāmies uz Lāčplēša dienas notikumiem: viesojamies grupas "Pērkonvīri" koncertā "Pērkonvīra pasaka", bet izstādes "Mans tautastērps" atklāšanā izvaicājam radošo komandu.

Godinot Lāčplēša dienas varoņus, Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" skanēja grupas "Pērkonvīri" koncertprogramma "Pērkonvīra pasaka". Dažādie gongi un bungas kopā ar koklēm un stabulēm uz skatuves raisīja neizbēgamas asociācijas ar latviskāku versiju par gamelāna orķestri tālajā Indonēzijā...

"Pērkonvīru" tautasdziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas koncertā caurvija "Pasaka par veco zaldātu", ko stāstīja Inita Šalkovska. Savukārt ar zaldāta tēlu ļoti veiksmīgi sasaucās leģendārās grupas "Pērkons" solists Raimonds Bartaševičs, kurš "Pērkonvīriem" pievienojās dažās no dziesmām.

"Pērkonvīri" savu mūzikas stilu raksturo kā mūsdienu tautas mūziku un latviešu pasaules mūziku, skaņdarbu muzikālo pamatu veidojot no ārkārtīgi daudzveidīgiem pasaules mūzikā aizgūtiem ritmiem, un koncertus papildinot arī ar tradicionālo stāstniecību.

Savukārt Jelgavas kultūras namā Lāčplēša dienā tika atklāta izstāde "Mans tautastērps", kurā ne tikai krāšņās fotogrāfijās un aizkustinošos stāstos, bet arī dzīvē bija iespēja aplūkot katras tautastērpa nēsātājas lolojumu. Projekta devīze - "Pašas radīts vai mantots, bet MANS" - spilgti atainojās šajā pasākumā gan tautas tērpu modes skatē, gan deju folkloras kopas "Dandari" vadītajos deju soļos.

Izstāde "Mans tautastērps" ir radošās komandas - fotogrāfes Ilzes Strēles, dzejas autores Daces Sadakas un rokdarbnieces Gintas Zaumanes kopdarbs, tādēļ "Etnovēstis" lūdza dāmas uz sarunu par kopā paveikto un par tālākiem plāniem.

Izstāde "Mans tautastērps" Jelgavas kultūras namā būs skatāma līdz 7. decembrim. Vairāk par projektu "Mans tautastērps" uzzināsit feisbuka lapā ar tādu pašu nosaukumu.