Aizritējusi Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejas nedēļa. Tā sākās pagājušo pirmdien ar Folkloras dienas norisi.

Jau no paša rīta Sprīdīša skolā notika radošās nodarbības bērniem, pēcpusdienā tika atklāta Folkloras komisijas 25 gadu darbībai veltīta goda istaba, un vakarā svinēšana vainagojās biedrības Zelta zālē ar koncertu “Zelta kokles”.

Koncerta nosaukumam ir vēsturiska izcelsme, proti, ar šādu pašu nosaukumu jau no 1996. gada norisinās viens no Folkloras komisijas rīkotajiem folkloras konkursiem.

Kā telefonsarunā Etnovēstīm vēstīja Folkloras komisijas pārstāvis un arī koncerta “Zelta kokles” idejas autors Ernests Spīčs, Folkloras komisijas devums etniskās kultūras atjaunošanā pēc Atmodas, iespējams, ir visnozīmīgākais valstī.

Ar visiem Folkloras komisijas darbības virzieniem varat iepazīties Rīgas Latviešu biedrības mājas lapā rlb.lv.

Savukārt atskatu par aizvadīto koklētāju koncertu "Etnovēstīm" sagādājusi Rozīte Katrīna Spīča.

Koncerta ievada daļā ar stāstu par Zelta kokļu konkursu un kokles nozīmi mūsu kultūrā, kā arī ar savu kokles spēli klausītājus pagodināja profesors Valdis Muktupāvels, kurš tolaik 1993. gadā kopā ar Ernestu Spīču un Māru Mellēnu bija Folkloras komisijas kodola veidotājs.

Koncerta turpinājumā viena pēc otras sekoja jaunās koklētāju paaudzes uzstāšanās, atklājot klātesošajiem, cik daudzveidīgs var būt kokles skanējums. Pēc koncerta Rozīte Katrīna Spīča lūdza Valdi Muktupāvelu dalīties ar saviem iespaidiem par dzirdēto.

Turpinot atskatīties uz koncertu, par mazāk tradicionālu kokles skanējumu "Etnovēstis" uz sarunu aicinājušas divus koklētājus – Māri Čeiču un Kārli Rudru Jirgenu.