Koncerts "Iepūt man tradīciju 2" 18. janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā bija etnomuzikoloģijas studentu ieskaite pie tradicionālo pūšaminstrumentu spēles pasniedzējas Ievas Nīmanes. "Etnovēstu" korespondente Agnese Lukjanova ir sagādājusi ierakstus no topošo etnomuzikologu uzstāšanās, kur pūstas gan dūdas, gan virstoņu flautas, gan koka stabules.

Dažādās interpretācijās un aranžējumos, ļaujoties arī improvizācijai vai gluži otrādi, pieturoties pie autentiskāka skanējuma, koncertā spēlētas visādu tautu, toskait latviešu, igauņu un īru melodijas.

Kā secina Agnese, tad topošie etnomuzikologi protot attiecīgo melodiju pasniegt jau kā priekšnesumu, tādēļ mācību koncertā neesot bijusi sajūta, ka tā ir semestra beigu ieskaite. Agnese uzsver arī klātesošo klausītāju lielo nozīmi, jo studentiem esot svarīgi pēc iespējas biežāk spēlēt publikai un dzirdēt tās viedokli.

Klāt jauns gads un Latvijas Nacionālais kultūras centrs izsludinājis jaunu pieteikumu pieņemšanu Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam. Ikviens aicināts sarakstam pieteikt elementus, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība. Vairāk uzzinām sarunā ar Latvijas Nacionālā kultūras centra nemateriālā kultūras mantojuma eksperti Gitu Lanceri

Šogad vērtības nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam var pieteikt līdz 28. jūnijam. Kamēr gaidām atsevišķas mājas lapas izveidi, vairāk informācijas un pieteikuma anketu atradīsiet šeit