Atskatoties uz Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja kokļu sarunām un meistarklasi, sarunājamies ar kokļu meistaru Rihardu Valteru, izzinām, kas jauns „Danču krātuvē”, un neiztrūkstoši arī šīs nedēļas aktualitātes.
Pagājušajā svētdienā Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika kokļu izstādes nodarbību cikla noslēdzošais pasākums, kurā koklētāja Zane Sniķere kokles spēli ierādīja tiem, kuri vēlas sākt to apgūt, bet kokļu meistars Rihards Valters dalījās savā pieredzē par kokļu būvi un kokļu dzīvi, kā arī atklāja nianses, kas nosaka kokles kvalitāti. Kokļu izstāde „Dvēseles stīgas” Brīvdabas muzejā būs aplūkojama līdz 25. februārim.
Savukārt „Danču krātuvē” nākušas klajā jaunas danču burtnīcas – Atašienes, Sēlijas danči un rotaļas, Latgales danči, kā arī Bērnu danču II. burtnīca. Kā stāsta "Danču krātuves" autors un izstrādātājs Sandis Zučiks, kopumā „Danču krātuve” laidusi klajā jau septiņas burtnīcas. Katrā no tām apkopotas 20 danču norises ar aprakstiem, zīmējumiem, notīm un atsaucēm. No visām burtnīcām Atašienes danču burtnīca izceļas ar tās sarežģīto danču restaurācijas procesu, par ko vairāk stāsta Atašienes folkloras kopas „Vīraksne” vadītāji Madara un Ingus Paegļi.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X