Šonedēļ atskatāmies uz Cimboļu mūzikas svētku meistarklasēm, kā arī tiekamies ar koklētāju Laimu Jansoni, kura nesen atgriezusies no Ziemeļamerikas un gatavojas atkal doties uz Japānu.

Pagājušā raidījuma viesis Ilmārs Pumpurs jau vēstīja par Cimboļu mūzikas svētkiem Rīgā un Lūznavā, un arī "Etnovēstis" pabija svētku trešās dienas pasākumā koka ēku renovācijas centra "Koka Rīga" telpās, kur notika cimboļu meistarklases. Vispirms cimboļu spēlmanis un meistars no Baltkrievijas sīki un smalki iepazīstināja ar baltkrievu cimboles spēles tradīciju un tehniku. Savukārt ar jauneklīgu enerģiju klātesošos meistarklašu noslēgumā priecēja ansamblis "Cimbalova muzika Bača" no Čehijas, kura sastāvā trīs vijolnieki, kontrabasists un, protams, cimboles spēlmanis. Galvenais jauno muzikantu nolūks bija prezentēt čehu koncerta cimboli. "Etnovēstis" secina, ka abas meistarklasēs redzētās cimboles īsti nevar saukt par vienu un to pašu instrumentu, gluži kā viens un tas pats instruments mums nav etnogrāfiskā un koncertkokle. Pirms sarunas ar cimboļu meistarklašu dalībniekiem Dianu, Evelīnu un Pīteru no Rēzeknes, klausāmies, kā "Cimbalova muzika Bača" ieskandināja savu smalko kokgrebto instrumentu. "Etnovēstis" pateicas biedrībai "Skaņu māja" un Latvijas Nacionālajam Kultūras centram par krāšņi sarīkotajiem Cimboļu mūzikas svētkiem!

Jau vasarā, satiekot koklētāju Laimu Jansoni, iesākās saruna, ka rudenī pēc atgriešanās no Ziemeļamerikas ceļojuma un pirms atkārtotas došanās uz Japānu viņa varētu "Etovēstīm" pastāstīt ko vairāk par savām gaitām, kas teju jau sniedzas apkārt zemeslodei. Tikšanās laiks ir pienācis, un "Etnovēstīs" viesojas Laima Jansone!

Un vēl: aicinām uz Laimas Jansones un DJ Monsta (Uldis Cīrulis) jaunās programmas pirmatskaņojumu 12. novembrī Vidzemes koncertzālē "Cēsis". Biļetes - Biļešu paradīzes kasēs.