Īsi pirms Lieldienām folkloras kopa "Ilža" sadarbībā ar kultūras menedžmenta centru "Lauska" virtuāli izdeva Eversmuižas garīgo dziedājumu albumu. Tā atvēršanas svētki notika Lielajā piektdienā Eversmuižas Sv. Andreja baznīcā, un tagad albums klausāms populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Garīgie dziedājumi Latgalē ir specifiska tradīcija un latgaliešu katoliskās identitātes daļa, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Šīs tradīcijas elementi un izpausmes laika gaitā ir mainījušies un atšķiras dažādās Latgales vietās. Savā piektajā albumā folkloras kopa “Ilža” ir iemūžinājusi un dokumentējusi tieši Eversmuižas draudzes garīgo dziedājumu lokālo tradīciju, ieskaņojot tautas dievkalpojumu "Krustaceļš" un mirušo ofīciju jeb aizlūgumu par mirušajiem, ko latgaliešu valodā sauc par saļmēm.

Vairāk par albuma "Eversmuižys goreigī dzīduojumi" tapšanu uzzinām sarunā ar folkloras kopas "Ilža" vadītāju Daci Tihovsku.

Dziedājumus iedziedājušas: Elza Abramāne, Agnese Abramāne, Daiga Abramāne, Aija Andersone, Rudīte Laizāne, Vita Ruduša, Silvija Donska, Sanita Čerpinska, Dace Tihovska.

Albums ieskaņots ierakstu studijā ''Lauska'', skaņu režisors - Kaspars Bārbals. Izdots KMC "Lauska"’. Izdevuma noformējumā izmantota Vācijā dzīvojošās mākslinieces Ilzes Menneking-Soikans glezna.