Šajā raidījumā runājam par koklēm – proti, pievēršamies kādas savrupmājas bēniņos glabātai dižkoklei, kā arī uzzinām par digitālo mācību materiālu, ar kura palīdzību var iemācīties uz kokles nospēlēt 54 tautas dziesmas.

No pagātnes putekļiem izcelta, Kraukstu ģimenes savrupmājā Dzintaros glabātā dižā jeb basa kokle pagājušo piektdien devās uz kokļu meistara Riharda Valtera darbnīcu Druvienā, kur pēc tās izpētes tiks radīta skandināma kopija, kā arī iespējams veikti oriģinālā instrumenta atjaunošanas darbi. Dižās kokles būves izpētes un atjaunošanas projekts ir veltīts koklētāja Pētera Korāta 150. un viņa drauga un sekotāja Jāņa Eduarda Krauksta 125. dzimšanas dienai. Vairāk uzzinām sarunā ar projekta iniciatoru dejas pētnieku Ernestu Spīču, kā arī ar kokļu meistaru Rihardu Valteru, kuram ir uzticēti kokles atjaunošanas darbi.

Vasarā kokles spēles interesentus sasniedza ziņa, ka, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, tagad ir pieejams bezmaksas digitāls mācību materiāls "Koklītes koklēja", ar kura palīdzību ikvienam ir iespēja apgūt 54 tautasdziesmu spēli. "Etnovēstis" satikās ar grāmatas autorēm – Māru Raģi un Dinu Liepu, lai uzzinātu par to plašāk. Trešais grāmatas autors, koklētājs Ansis Jansons šoreiz palicis aizkadrā, taču raidījumā atskaņojam viņa kokles spēli no mācību video materiāliem.