Šajā raidījumā uzzinām vairāk par interviju ciklu ~38%, kā arī ielūkojamies otrā Kroņa danču vakara muzikālā pavadījuma veidotāju programmā.

Februāra sākumā video platformā vimeo.com publiski skatāma bija pirmā filmiņa no interviju cikla ~38% Latvijā dzīvojošie cittautieši. Šīs video intervijas ir etnomuzikoloģes Ievas Tihovskas pēcdoktorantūras pētījuma "Digitālie resursi, politika un Latvijas mazākumtautību kultūras "redzamība"" populārzinātniskā daļa. Pētījuma iecere ir izzināt mazākumtautību reprezentāciju un redzamību Latvijas kultūras ainā pagātnē un mūsdienās. Cikls tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, un kā pirmo bija iespēja noskatīties interviju ar krievu un kazaku dziesmu folkloras ģimenes kolektīvu Ļubo mņe, un tagad aprīlī skatāma cikla otrā filmiņa par slāvu autentiskās dziedāšanas ansambli Karagod. Vairāk par to, kas gaidāms turpmāk interviju cikla ~38% sērijās, kā arī par paša pētījuma gaitu un secinājumiem "Etnovēstīm" vairāk stāsta Ieva Tihovska.

Par interviju ciklu “~38%”, kas skatāms Vimeo video platformā, sarunājāmies ar tās veidotāju etnomuzikoloģi Ievu Tihovsku. Filmiņas atradīsit Ievas Tihovskas vimeo kanālā – vimeo.com.

*

Jau iepriekšējā reizē atskatījāmies uz pirmo Kroņa danču vakaru, kas norisinājās interneta platformā Zoom un Facebook. Pēc šīs iepriecinošās pieredzes, kad varēja mājās padejot, vai pamuzicēt citiem, nākamais Kroņa danču vakars gaidāms jau 29. aprīlī no 19.00 līdz 21.00. Plašāku informāciju atradīsit sociālo tīklu vietnes Facebook pasākuma “Kroņa danči 2” lapā, kā arī par muzikālā pavadījuma veidotājiem uzzināsim tūliņ telefonsarunā ar biedrības "Kalnā kāpu gavilēt" pārstāvi, vijolnieci Ievu Strodi.