Tautas mūzikas biedrības "Skaņumāja" 12 gadu ilgā darbošanās rezultējusies ar lielisku jaunumu – tautas mūzikas instrumentu muzeju, kura atklāšana notiks 29. septembrī Ogres novada Krapes pagasta "Krapēs".

"Ļoti gribam, lai mūsu muzejs nebūtu kārtējā senlietu krātuve, kuras plauktos milzu kaudzēs stāv apputējuši instrumenti. Vēlamies, lai viss būtu baudāms, skatāms, pamēģināms," saka viens no muzeja veidotājiem – etnomuzikologs, Latvijas Nacionālā kultūras centra Instrumentālās tautas mūzikas eksperts un "Skaņumājas" aktīvists Ilmārs Pumpurs.

Ar atsevišķiem biedrības “Skaņumāja” kolekcijā esošajiem tautas mūzikas instrumentiem interesentiem bijusi iespēja iepazīties gan biedrības veidoto tradicionālās mūzikas pasākumu, gan Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkoto projekta “Satiec savu meistaru” norišu laikā. Tāpēc Pumpurs atzīst – jaunais muzejs ir viens no "Skaņumājas" ilgā ceļa starpposmiem un arī jauns izaicinājums, kuru, noticot dīvainajai idejai ierīkot tradicionālo instrumentu ekspozīciju, pieņēmusi gan pati "Skaņumāja", gan tās aktīvistu radi, draugi un paziņas.

"Vēl aizvien esam atvērti piedāvājumiem un labprāt kolekcijā uzņemsim retus instrumentus, kas, iespējams, kaut kur mētājas,” saka Pumpurs.

"Mūsu mērķis bija aizpildīt zināmu robu Latvijas tradīciju vēsturē – lai cik dīvaini arī tas nebūtu, vēl aizvien nevienā no Latvijas muzejiem nav pieejama pietiekoši izsmeļoša, sistemātiska latviešu tradicionālās mūzikas instrumentu ekspozīcija," atzīmē etnomuzikologs Ilmārs Pumpurs.

Saruna iekļauta 25. septembra pārraidē "Etnovētis", kas pilnā apmērā klausāma šeit: