Šajā reizē atskaņojam nelielu ieskatu tradicionālās instrumentu spēles festivālā "Dzīvā mūzika", kā arī uzzinām par grāmatas "Pa dziesmas pēdām Ziemeļlatgalē" tapšanu sarunā ar tās autori Evitu Zarembu-Krīgeri.

Tā kā senāk tik plaši spēlētās mutes ermoņikas mūsdienās ir maz novērtēts instruments, tad šī gada tautas mūzikas festivāls "Dzīvā mūzika" bija pievērsies tā popularizēšanai, rīkojot koncertus un lekcijas trīs dienu garumā Rīgā un Ventspilī. Pagājušajā raidījumā sarunā ar festivāla rīkotāju Ilmāru Pumpuru jau uzzinājām par mutes ermoņiku spēli Latvijā plašāk, kā arī ielūkojāmies festivāla programmā. Tagad piedāvājam ieklausīties nedaudz atšķirīgajos mutes ermoņiku skanējumos, ko bija iespēja iepazīt festivāla noslēguma koncertā JVLMA ērģeļu zālē 23. oktobrī.

***

Klajā nākusi folkloristes Evitas Zarembas-Krīgeres grāmata "Pa dziesmas pēdām Ziemeļlatgalē", kas ir tradicionālajai Ziemeļlatgales dziedāšanai veltīts dziesmu tekstu un melodiju krājums. Par grāmatas tapšanu tad arī aprunājamies ar tās autori.