Atskatāmies festivāla "Dzīvā mūzika" norisē, kā arī, gaidot 25. jubileju, aprunājamies ar etnoroka grupas "Laimas muzykanti" dibinātāju Artūru Uškānu.

Kā jau stāstījām iepriekšējās "Etnovēstīs", pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā un Cēsīs norisinājās tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika”, kas šogad veltīts mazajai bundziņai, tamburīnam jeb bubynam.

Festivāla ietvaros bija iespēja satikt muzikantus no Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un pat Anglijas. Festivāla pēdējā dienā – 20. oktobrī – koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" bija iespēja piedalīties bubina spēles meistarklasēs, kur katras valsts pārstāvji iepazīstināja ar dažādajiem bubina spēles paņēmieniem, kā arī ar tā darināšanas prasmēm.

Arī "Etnovēstis" paviesojās festivālā un novēroja, ka klausītāju vidū bija gan cilvēki, kas šo tamburīna tipa bundziņu sākuši spēlēt tikai nesen, gan arī instrumentu meistari un muzikanti no dažādām folkloras kopām un ansambļiem. Arī topošā etnomuzikoloģe, brīvās gribas ansambļa "Stiprās sievas" vadītāja Igeta Ozoliņa bija atnākusi uz bubina meistarklasēm un dalījās ar festivālā gūtajiem iespaidiem, īpaši vēršot uzmanību uz piektdien norisinājušos diskusiju par sociāli atbildīgu amatiermākslas procesu, to skaitā par skatēm un to nepieciešamību.

"Etnovēstis" saka paldies festivāla rīkotājiem – Latvijas Nacionālajam kultūras centram, biedrībai “Skaņu Māja”, kā arī atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondam un Britu padomei.

***

Iesildoties etnoroka grupas “Laimas Muzykanti” 25 gadu jubilejai, Auces novada kultūras centrā izskanējis pirmais koncerts.

Kopš grupas rašanās 1995. gadā Daugavpilī to vēl joprojām vada tās dibinātājs – mūziķis, folklorists, dzejnieks un kultūras darbinieks Artūrs Uškāns. Sākotnēji grupa veidota kā Daugavpils Universitātes Studentu deju ansambļa "Laima" pavadošais muzikālais sastāvs. Vairāk par ansambļa gaitām Artūru Uškānu izjautā Madara Rone. Par grupas 25 gadu jubilejas koncertiem, kas gaidāmi nākamgad, ceram pavēstīt arī "Etnovēstīs"!

***

26. oktobrī būsiet laipni gaidīti Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, kur 18:00 uzstāsies harismātiskais mandolīnas solists un Grammy nominants Avi Avitals (Avi Avital). Koncertsērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viņu būs iespēja dzirdēt tandēmā ar vienu no unikālākajiem savas paaudzes džeza mūziķiem, kontrabasa virtuozu Omeru Avitalu (Omer Avital).  Kopā viņi atskaņos skaņdarbus no albuma "Avitals satiek Avitalu” (Avital Meets Avital), kur klasiskā mūzika sastop džezu, tradīcija – modernismu, un Austrumi – Rietumus. Aicinot uz sestdienas koncertu “Lielajā dzintarā”, "Etnovēstis" piedāvā kompozīciju “Maroka”. Vairāk informācijas par koncertu lielaisdzintars.lv.