Šo piektdien un sestdien ar diviem koncertiem Rīgā folkloras studija "Banga" prezentēs savu debijas albumu "Talka". 23. septembrī 19.00 "Koka Rīgā" un 24. septembrī 16.00 Rīgas kultūras un atpūtas centrā“Imanta” ik viens ir aicināts nākt talkā šajos svētkos.

Par albuma "Talka" tapšanu un gaidāmajiem koncertiem aprunājamies ar "Bangas" dalībniekiem, kuru teikto papildinājusi sarunas brīdī klāt neesošā folkloras studijas "Banga" vadītāja Ilga Vālodze-Ābele.

Albums ierakstīts, vairāku gadu garumā vācot latviešu tradicionālo mūziku no dažādiem novadiem, kā arī pētot talkas un talkošanas tradīciju no praktiskās puses ar seniem un ne tik seniem lauku darbiem un sanākšanu kopā.

    Latviešu folklorā ir daudz elementu, kas pauž talkas jēdzienā ietērpto filozofiju par kopīgu darbu paveikšanu. Albumā tas izcelsies burdondaudzbalsībā – mūzikā, kur zem melodijas bieži tiek dziedāts stiepts patskanis, košā saspēlē līdz pat piecbalsīgām melodijām, kā arī īpaši atlasītos dziesmu tekstos no talcinieku, saimnieku un citām perspektīvām.

   Šis ir “Bangas” pirmais pašu veidotais studijas albums, taču par grupas sākuma punktu uzskatāms 2016. gada pavasaris, kad kopā sanāca ar folkloru izauguši un līdzīgi domājoši draugi, kas vēlējās dziedāt un svinēt tradīcijas atbilstoši savam tā brīža pasaules uzskatam. Šo sešu gadu laikā “Banga” ir izaugusi gan pulkā, gan ambiciozitātē, pamatā pēc iespējas precīzāk cenšoties nolasīt folkloras materiālu raksturu, nozīmi un izpausmi, radot konceptuālus projektus, kas caur tradicionālo kultūru ļauj runāt par mūsdienu pasaulē arvien nozīmīgām tēmām kā integrācija, identitāte, iniciācija u.c. Tā radušās koncertpgrogrammas “Dibenā”, Latvijas ebreju mūzikas programma “Džingale”, notiek darbs pie šeit populāru cittautu danču diska veidošanas, taču notikumu epicentrā šobrīd ir “TALKA”. Pagājušajā gadā tika prezentēts videoklips albuma dziesmai “Kur, Jumīti, glabājies”, kas tapa kopā ar laikmetīgās dejas horeogrāfu Jāni Putniņu un ļauj skatītājiem iejusties tēlainā pārtapšanā no indivīda līdz kopībai, ko būs iespējams pieredzēt arī koncertos.

Plašāka informācija folkloras studijas "Banga" facebook lapā.