Šajā raidījumā, gaidot Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas pasniegšanas ceremoniju, par nomināciju “Tautas vai pasaules mūzikas albums” aprunāsimies ar grupas “Tautumeitas” dalībnieci Asnati Rancāni, kā arī vēstīsim par vairākiem Meteņu un citiem sarīkojumiem nedēļas nogalē.

***

Taču vispirms informējam, ka no 2018. gada 18. decembra Latvijas Nacionālā kultūras centra Folkloras nozares padomi veido jauns ekspertu sastāvs, kura konsultatīvais darbības laiks ir noteikts uz pieciem gadiem līdz nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem.

7. februārī Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notika pirmā jaunās Folkloras nozares padomes sēde, kurā par priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēts Edgars Lipors, vīru kopas “Vilki” un danču mūzikas grupas “Trejdeviņi” vadītājs, savukārt par viņa vietnieci padome ievēlēja Inesi Rozi, folkloras kopas “Ore” vadītāju un Drabešu Amatu mājas saimnieci.

Turklāt darbam Dziesmusvētku padomē Folkloras nozares padome no sava vidus izvirzīja Māru Mellēnu, Tradicionālās kultūras biedrības “Aprika” un Latviešu Stāstnieku asociācijas priekšsēdētāju.

Folkloras nozares padome sastāv no 9 cilvēkiem, kopā ar iepriekš minētajiem, to pārstāv arī dziedātāja un tradicionālās dziedāšanas pasniedzēja Zane Šmite, folkloras kopas “Vecsaule” vadītāja Dace Prūse, Kuldīgas folkloras kopas "Kūrava" vadītāja Ina Celitāne, folkloras kopas “Senleja” vadītāja un Turaidas Muzejrezervāta direktores vietniece Anda Skuja, deju fokloras kopas “Dandari” vadītāja Inga Holsta, kā arī Anete Stuce, radio raidījuma “Etnovēstis” veidotāja.

Tādējādi par būtiskiem LNKC folkloras nozares padomes apspriestiem jautājumiem turpmāk būs iespēja uzzināt arī “Etnovēstu” klausītājiem. Padomes pirmā sapulce ilga 3 stundas, aktualitāti iezīmēja terminoloģijas sakārtošana un kritēriju izvērtēšana, kā aptvert dažādās ar folkloru saistītās 21. gadsimta izpausmes, kā arī bija iespēja apmainīties viedokļiem, kādus jauninājumus ieviest LNKC Novadu dienu rīkošanā, lai folkloras kopām būtu dzīva interese tajās gadu no gada piedalīties.

***

Raidījuma turpinājumā pievēršamies tam, kā folkloras vērtības rezonē starpdisciplinārās jomās, šajā gadījumā caur grupas “Tautumeitas” daiļradi. Klausāmies arī dziesmu “Sadziedami”, kas nesen kā Latvijas Radio 2 popdziesmu aptaujā “Muzikālā Banka” saņēmusi 3. vērtīgākās dziesmas titulu, pa priekšu palaižot vien "Prāta vētru" un Donu ar Ozolu, bet aiz sevis atstājot Intaru Busuli, Aiju Andrejevu, The Sound Poets un vēl citus daudziem iemīļotu popdziesmu izpildītājus.

Grupa „Tautumeitas” atrodama arī Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2018" nominantu sarakstā, savukārt šo otrdien, 12. februāra vakarā, norisināsies Mūzikas ierakstu Gada balvas pasniegšanas ceremonija, kur tiks paziņots arī labākais “Tautas vai pasaules mūzikas albums” – vai tā būs vai nebūs grupa “Tautumeitas” ar savu debijas albumu „Tautumeitas”, nākamajā sarunā mēs vēl nenoskaidrosim, bet tikšanās ar Asnati Rancāni ir visnotaļ neatliekama.