Šajā raidījumā vairāk par deju – proti, kopā ar Madaru Roni atskatāmies uz XIII Starptautisko tradicionālo deju festivālu "Baltijas danču naktis", kā arī uzzinām vairāk par gaidāmo starptautisko praktiski zinātnisko konferenci "Dejas un mūzikas speciālista kompetences".

Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās ikgadējais tradicionālo deju festivāls "Baltijas danču naktis". Trīs dienu garumā bija iespēja izdancot jau zināmas, kā arī iepazīt vēl nedejotas dažādu tautu tradicionalās dejas. Piektdien festivāla atklāšanas danču vakars norisinājās Friča Brīvzemnieka pamatskolā, sestdien Jaunmārupē bija iespēja apmeklēt tradicionālo deju meistarklases un dejot visas nakts garumā, savukārt svētdien festivālu noslēdzošais notikums – seminārs – tika aizvadīts Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" telpās.

"Baltijas Danču naktis" nebūtu iedomājamas bez dzīvās mūzikas – muzikālo pavadījumu spēlēja tādi ansambļi kā "Brička", etno kompānija "Zeidi", muzikanti no  Baltkrievijas un no  Viļņas, folkloras kopa "Kokle", kā arī jauniešu folkloras studija "Banga", ar ko Madarai Ronei arī izdevās danču naktī aprunāties. Viņu teiktā rezumējums šāds: 

"Lai, darot vecas lietas, neaizmirstu, ka esam jauni, folkloru uzlūkojam caur mūsdienu izpratni un dzīvesveidu. Tas izpaužas konceptuālu projektu radīšanā, jestrā kopmuzicēšanā, svētku svinēšanā un piedzīvojumu meklēšanā".

***

Trešdien, 27. novembrī, visas dienas garumā norisināsies konference ar nosaukumu "Dejas un mūzikas speciālista kompetences". Konferences teorētiskā daļa norisināsies no 14:00 dienā Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, un no pusseptiņiem vakarā ar praktisko daļu turpināsies Rīgas Latviešu biedrības kamīnzālē. Vairāk informācijas RLB Folkloras komisijas feisbuka lapā, ieeja brīva.

Šī jau ir 11. starptautiskā zinātniski praktiskā konference un, kopš tās rīkošanā iesaistījies Folkloras komisiju pārstāvošais, Biznesa kompetenču centra dejas pētnieks Ernests Spīčs, tajā īpaši rosināta diskusija starp tautas, skatuviskās dejas un tautas mūzikas speciālistiem – vairāk par konferenci, kā arī par etnokultūras produktu sarunājamies gan ar Ernestu Spīču, gan ar Jūrmalas vidējās paaudzes deju kolektīva "Vēlreiz" vadītāju Vitu Poli.