Šajā raidījumā uzzinām, kā etnokompānija "Zeidi" svinēs savu sesto dzimšanas dienu, kā arī to, kādi pasākumi gaidāmi muzejā un pētniecības centrā "Latvieši pasaulē" februārī.

Etnokompānija "Zeidi" aicina uz savu pirmo jubilejas koncertsarunu "Spēlēju, dancāju...", kas notiks sestdien, 4. februārī, no 17:00 līdz 19:00 Willa teātrī Rīgā. Vairāk par sarīkojumu un vispār par "Zeidiem" stāsta kompānijas vadītāja Dace Smirnova.

Papildus informācija par koncertsarunu "Spēlēju, dancāju..."  un pašu etnokompāniju "Zeidi" atrodama tās Facebook lapā.

***

Pirms gada viesojāmies muzejā un pētniecības centrā "Latvieši pasaulē", kas nule kā apdzīvojis tā jaunās telpas Berga bazārā. Jau tagad vērojams, ka muzejā katru nedēļu norisinās pasākumi, tādēļ "Etnovēstis" lūdza muzeja un pētniecības centra kuratori Mariannu Auliciemu pastāstīt par gaidāmajiem notikumiem februārī vairāk.

Sīkāku informāciju meklējiet "Latvieši pasaulē" Facebook lapā, kā arī tīmekļa vietnē lapamuzejs.lv.

1. februārī 18.00 - filmu vakars Berga bazārā. Dokumentālā filma "Neiespējamais ir iespējams" / A to B Rollerski (2017, rež. Arnis Aspers, 97′) un tikšanās ar filmas galveno varoni, latviešu piedzīvojumu meklētāju Raimondu Dombrovski.

9. februārī 18.00 - SADZIEDĀŠANĀS Berga bazārā. Iespēja brīvā gaisotnē iepazīt muzeja darbu un darbiniekus, kā arī satikt citus muzeja draugus, un, protams, jautri sadziedāties.

16. februāri 18.00 - pastaiga trimdas literatūrā Berga bazārā un attālināti. Apspriedīsim gleznotāja un publicista Kārļa Neiļa atmiņas "Tie trakie gleznotāja gadi: Atmiņas par laika biedriem un Mākslas akadēmiju". Sarunu vadīs ASV latviešu dzejniece un muzeja valdes priekšsēde Sarma Muižniece Liepiņa.

23. februārī 19.00 - vakara saruna tiešraidē. Jautājumi par un ap zoles spēlēšanu dažādos laikos, vietās un situācijās.