21. februārī jaunajā kultūras mansardā “Kalnciema rezidence” norisinājās pirmais dzīvās folkloras vakars "Trīs draugi", ko turpmāk katru otro mēnesi rīkos folkloras draugu kopa “Skandinieki”, pieaicinot vēl kādus “divus draugus”. Šajā reizē šie draugi bija Siguldas folkloras kopa “Senleja” un Jelgavas folkloras kopa “Dimzēns”.

Kā pirmais dzīvās folkloras vakars norisinājās, devās piedzīvot "Etnovēstu" korespondente Rozīte Katrīna Spīča. Tur viņa aprunājās ar visu trīs kopu vadītājām – Julgī Stalti („Skandinieki”), Veltu Leju („Dimzēns”) un Andu Skuju („Senleja”).

Nākamāis dzīvās folkloras vakars „Trīs draugi” Kalnciema Rezidencē notiks 17. aprīlī, kad folkloras draugu kopai “Skandinieki” pievienosies vīru kopu “Vilki” un etno kompānija “Zeidi”.

Noslēgušies LNKC rīkotie semināri Kurzemē, Latgalē un Rīgā folkloras nozares kolektīvu vadītājiem. Pēc semināra LNKC telpās, "Etnovēstis"" satika folkloras un tautas mūzikas eksperti Inesi Mičuli un apvaicājās gan par aizvadītājiem semināriem, gan arī par aktuālākajiem jaunumiem, toskait Dainu Kalna 35. jubilejas svinībām vasarā.

Visi interesenti, arī bez pieredzes tautas muzicēšanā, 4. martā aicināti uz zviedru muzikanta Matsa Edena /Mats Edén/ meistarklasēm ansambļu muzicēšanā un tradicionālās mūzikas aranžiju veidošanā LNKC Lielajā zālē 18:30. Lūgums pieteikties līdz 2. martam rakstot uz e-pastu inese.micule@lnkc.gov.lv. Meistarklases norisināsies angļu valodā, būs nodrošināts arī tulkojums uz latviešu valodu. Jāņem līdzi savi mūzikas instrumenti, ja nav – drīkst būt arī dziedātāju / dungotāju statusā.

Matss Edens (1957) ir viens no spilgtākajiem zviedru tradicionālās vijoles muzikantiem. Uzaudzis Vērmlandes lēnē, kurā vēl aizvien spēcīgas tautas muzicēšanas tradīcijas. Vijoles spēli apguvis no izcilā vijolnieka, patēva Svena Edena. Daudz spēlējis kopā ar tautas muzikantiem ne vien tradicionālo vijoli, bet arī diatonisko akordeonu, un paralēli tam vijoles spēli apguvis arī Kārlstades mūzikas skolā. Tālākie ceļi veda uz Oslo konservatoriju, kur tika apgūta kompozīcija. Bijis aktīvs zviedru folkloras atdzimšanas kustības dalībnieks, un 2015. gadā saņēma pirmo Zviedrijas Karaliskās mūzikas akadēmijas Grand Prix Tautas mūzikā. Šobrīd aktīvi spēlē gan grupā Groupa, gan solo, gan sadarbībā ar daudziem spilgtiem zviedru tautas mūziķiem. Matss Edens ir arī profesionāls, iedvesmojošs, zinošs un atsaucīgs pasniedzējs ne vien Malmes Mūzikas akadēmijas studentiem, bet arī dažādo meistarklašu dalībniekiem.