No 17. līdz 20. oktobrim Rīgā un Cēsīs norisināsies starptautiskais tautas mūzikas festivāls "Dzīvā mūzika", kurā šogad ierastos tradicionālās mūzikas koncertus ievadīs praktiskās meistarklases un diskusija par amatiermākslas sabiedrisko nozīmi.

Katru gadu festivālā tiek īpaši izcelts kāds tautas mūzikas instruments, un šogad tās ir mazās bundziņas, tamburīns jeb bubins, kas Latvijas tradicionālajā mūzikā izceļas ar savdabīgu, atraktīvu spēles tehniku. Galvenais festivāla "Dzīvā mūzika" mērķis ir muzikālā mantojuma tālāk nodošana. Vairāk par festivāla norisi uzzinām sarunā ar tā rīkotāju Ilmāru Pumpuru.

Festivāla programmu meklējiet šeit!

Ilmārs Pumpurs sarunā piemin Drabešus un tās puses muzikantus. Šai sakarā jāpiebilst, ka Drabešu muižas Amatu mājā sākusies jauna sezona, un ir iespējas iemācīties ko jaunu – vairāk par Drabešos pieejamajiem pulciņiem stāsta Amatu mājas saimniece Inese Roze. Informāciju par Drabešu muižas Amatu mājā notiekošo pulciņu norises laikiem, pieteikšanos un maksu atradīsit biedrības “KasTe” feisbuka lapā, kā arī Amatas novada pašvaldības mājas lapā amatasnovads.lv.

Turklāt tradicionālo dziedāšanu pie Daces Prūses var mācīties ne tikai Drabešos, bet arī Rīgā un biedrības "Skaņumāja" rīkotajās meistarklasēs Krapē. Kā "Etnovēstīm" atklāj pati Dace Prūse, tuvākā dziedāšanas nodarbība jau 17. oktobrī plkst. 18:30 Kalnciema ielas Koka arhitektūras centrā, dalība par ziedojumu.

Savukārt informāciju par visām biedrības “Skaņumāja” rīkotajām instrumentu spēles un dziedāšanas meistarklasēm Krapē atradīsit muzikanti.lv.