Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas izstāžu zālē durvis vērusi izstāde "Mūzikas instrumentu būve Latvijā", kas būs apskatāma līdz 7. decembrim.

Tajā ar saviem lolojumiem piedalās 35 mūzikas instrumentu izgatavotāji – gan sertificēti meistari, gan amatnieki, gan cilvēki, kuru sirdsdarbs, attīstoties prasmēm un pieaugot pieprasījumam, pārtapis viņu maizes darbā.

Kādam no izstādes apmeklētājiem tas visnotaļ varētu šķist neticami, ka Latvijas meistari veido tik dažādas specifikas mūzikas instrumentus – gan klasiskās ģitāras, vijoles, čellus, altus, gan klavihordus, cītaras, cimboles, koncertkokles, tradicionālās kokles, dažādus bungu komplektus, celma bungas, šamaņu jeb rāmja bungas, džambas, virkni citu perkusīvu instrumentu – kahonus, zvangas, šeikerus, marimbas, kā arī basītes, ģīgas, dūdas, stabules, dažādus elektriskos instrumentus un vēl, un vēl.

Izstādes atklāšanā bija iespēja satikt ne tikai Latvijā dzīvojošos meistarus, bet arī no Vācijas atbraukušo Dāvidu Kļaviņu, kurš radījis pasaulē lielākās un arī vieglākās vertikālās klavieres.

Izstāde tapusi pēc kokļu meistrara Riharda Valtera iniciatīvas, kas, protams, nebūtu īstenojama bez viņam līdzās esošiem atbalstošiem palīgiem. Ar Rihardu sarunājas Madara Rone. Starp klātesošajiem meistariem izstādes atklāšanā Madara satika arī Lauri Daņilovu, kurš Latvijā tapina šamaņu jeb rāmja bungas.

Izstāde “Mūzikas instrumentu būve Latvijā” Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas izstāžu zālē būs apskatāma līdz 7. decembrim darbadienās un sestdienās laikā no 9:30 līdz 17:00.

Izstādes laikā norisināsies arī dažādi instrumentu spēles paraugdemonstrējumi, kā arī būs iespēja piedalīties sarunu ciklā "Mūzikas instrumentu būve Latvijā. Pagātnē. Tagadnē. Nākotnē." Programmu par visiem izstādes notikumiem kā arī daudz citas interesantas informācijas atradīsit Feisbuka lapā ar tādu pašu nosaukumu “Mūzikas instrumentu būve Latvijā".