Šajā raidījumā viesojamies Drabešu muižas amatu mājā, kur norisinājās atvērto durvju diena, un kur satikām ne tikai muzikantus un amatniekus, bet arī haskijus.

Pagājušo svētdien Drabešu muižas Amatu māja aicināja interesentus iepazīties ar tās meistariem un viņu sniegtajām amata prasmju apmācībām.

Drabešu bērnu patversmē un pamatskolā par skolotāju un vēlāk arī par skolas pārzini no 1925. līdz 1927. gadam strādājis dzejnieks Aleksandrs Čaks. Tā ir skaista vieta, kur strādāt, kalna lejā turpat netālu jau Āraišu ezers un ezerpils.

Varbūt tieši Drabešu muižas Amatu mājā miglā asarojis logs, jo Aleksandrs šo dzejoli pierakstījis tieši šajā laikā,

uz muižas sienas viņa portreta piemiņas plāksnīte, bet tagad Drabešu Jaunā pamatskola ir blakus ēkā, arī tur bija iespēja doties ekskursijā un apbrīnot, cik lielu darbu tajā iegulda skolas direktore Kristīne Paisuma, kopā ar savu komandu izveidojot modernu, ergonomisku vietu, kur caur integrētu pieeju zinības apgūst šobrīd 83 skolēni.

Uz Drabešu muižas kāpnēm apmeklētājus sveic Nikolajs un Tālis, pēc aprunāšanās ar viņiem dodamies iekšā Drabešu muižas Amatu mājā, kur satikām rosīgo saimnieci Inesi Rozi, kura pastāstīja par šī gada atvērto durvju dienas norisi vairāk.

Viesošanās Drabešu muižas Amatu mājas atvērto durvju dienā noslēdzas, satiekot arī netālu dzīvojošos haskijus un viņu saimnieci Ilzi Kravcovu, kura pastāstīja vairāk par Latvijas Kamanu suņu sporta kluba dodkepu.lv darbošanos.

Jāpiebilst, ka Ilzes vecmāmiņa ada ļoti siltas un izturīgas suņu vilnas zeķes, kuras lieti noderēs gan suņu pajūga izbraucienos, gan vienkārši aukstākajās gada diennaktīs.