Ielūkojamies Doma laukuma Ziemsvētku tirdziņa folkultūras programmā un vēstām par radošām darbnīcām, kurās arī ir iespēja pamazām gatavoties svētkiem.

No 1. decembra Doma laukumā savas aktivitātes sācis ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš – jau iepriekšējā gadā bija novērojams, ka muzikālajās un deju norisēs arvien manāmāk iesaistās folkloras ansambļi. Un šogad Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā tautiskais gars valdīs katru sestdienu, tādēļ vairāk par sestdienu programmu "Etnovēstīm" stāsta tās veidotāja Ieva Zālamane.

7. decembrī Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā 15.00 koncertu sniegs jauniešu folkloras studija "Banga", savukārt pēc tā sekos etnoprieka grupas "Oga" uzstāšanās, un no 17.00 līdz 19.00 būs iespēja dejā pievienoties Rīgas Danču kluba dejotājiem. Doma laukuma Ziemassvētku pasākumu kalendāru atradīsit vzt.lv

Nu par radošiem pulciņiem, kur gan lieliem, gan maziem ir iespēja pagatavot ziemassvētku rotājumus un dāvaniņas, kā arī smelties iedvesmu citām radošām nodarbēm:

Sestdien, 7. decembrī, Drabešu muižas amatu mājā no 12.00 bērza tāšu rotājumus un cibas būs iespēja iemācīties veidot pie meistara Kaspara Zvirbuļa, savukārt svētdien, 8. decembrī, 12.00 pie Kristīnes Grimmas norisināsies stikla apgleznošanas darbnīca, bet pie rotu meistara Pētera Ločmeļa būs iespēja gatavot Ziemassvētku zvārguļus.

Savukārt Rīgā, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Purvciema filiālē 8. decembrī no 11.00 interesenti varēs apmeklēt 8 rūķu mājas, kurās būs iespēja izgatavot apsveikuma kartiņas, dažādas Ziemassvētku dekorācijas, ādas rotaslietas, koka paliktņus ar iededzinātiem rakstiem, kā arī tauriņus no Ziemassvētkiem raksturīgiem audumiem.