Šajā raidījumā pievēršamies nākamās Barona konferences tematikai – kustībai un dejai, kā arī vēstām par latviešu tradicionālajai pirtij veltītu nodarbību Brīvdabas muzejā.

LU LFMI Latviešu folkloras krātuve aicina pieteikt referātus ikgadējai Krišjāņa Barona zinātniskajai konferencei, kas šoreiz veltīta horeogrāfa un dejas pētnieka Harija Sūnas (23.03.1923.–02.09.1999.) simtgadei. Harijs Sūna bija viens no ražīgākajiem un vispusīgākajiem dejas pētniekiem Latvijā, pats būdams arī horeogrāfs un deju skolotājs. Izstrādājis anketēšanas metodi, lai no teicējiem pierakstītu ziņas par horeogrāfisko folkloru, izveidojis dejas un kustību pieraksta sistēmu, kā arī pētījis dejas vēsturi.

Lai aktualizētu Sūnas devumu un darbības lauku, kas aptver dažādus skatījumus uz deju, kustību un arī cilvēka ķermeni, proti, etnohoreoloģijas nozari Latvijā, šī gada konferencei izvēlētā tēma ir “Kustība un deja”. Vairāk uzzinām sarunā ar LFK pētnieci Elīnu Gailīti.

Konferencē rosināti piedalīties pētnieki un dejas praktiķi ar zinātniskiem priekšlasījumiem, koncentrējoties uz Latvijas kustību un dejas vidi, vēsturi un pieredzi. Aicināti pieteikt referātus ne tikai ar folkloristikas ievirzi, bet arī starpdisciplinārā skatījumā.

Vēl informējam, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs īsteno jaunu izglītojošo nodarbību ciklu “Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai”. Nodarbības notiek muzejā un to mērķis ir veidot satikšanās, zināšanu un domu apmaiņas vietu cilvēkiem, kurus interesē latviešu un citu Latvijas  teritorijā vēsturiski dzīvojošo tautu kultūras mantojums. Sestdien, 20. maijā, Brīvdabas muzejā būs iespēja uzzināt vairāk par latviešu tradicionālo pirti. Vairāk stāsta projektu vadītāja Ieva Bērziņa.